Prečo sú muži neverní? Toto sú 2 najčastejšie typy neverníkov

Nevera, pár, dvaja, láska, vášeň
GettyImages

Myslíte si, že dávate svojmu partnerovi všetko: sex, lásku či teplo domova, no on zlyhal a podviedol vás? Čo sa skrýva za mužskou neverou a prečo jej podľahnú častejšie ako my ženy?

Neustála túžba po nových veciach

Muži sú viac pudoví ako ženy. Rýchlo a ľahko sa nadchnú pre nové veci, disponujú vyššou vzrušivosťou a výbušnosťou. Zjednodušene povedané, sú viac impulzívnejší a preto budú vždy nevernejšie pohlavie, ako to naše. Nejde o sebaovládanie, ktorého by neboli schopní, ale o impulzy, pre ktoré túžia nájsť správnu reakciu, a tým ich stimulovať.

Schopnosť ovládať sa

Muži disponujú rovnakou mierou schopnosti ovládať sa ako ženy. Vo viacerých výskumoch sa totiž preukázalo, že pokiaľ ide o zbavenie sa nadváhy, fajčenia či nezdravého jedla, muži často krát uspeli v sebaovládaní lepšie, ako ženy. Ak však išlo o vstupy, kde boli lákadlom sexuálne objekty, muži vykazovali omnoho nižšiu schopnosť odolať. Atraktívna žena u muža vytvára také silné vzrušenie, že mu nedokáže odolať. U žien je miera ovládania sa vo všetkom rovnaká. Či už sa jedná o zákaz jedenia sladkostí alebo zvádzanie muža. U mužov je však toto ovládanie sa diametrálne odlišné.

Úspešní muži sú väčší neverníci

Muži, ktorí sú úspešní, aktívni a majú výraznejší zmyslel bojovnosti a kreativity, nedokážu svoje vzruchy tlmiť. Priemerní muži mali slabšie vnímanie impulzov, čo sa podpísalo aj na ich menšej sexuálnej aktivite. Zato kreatívni a podnikaví muži majú vysokú mieru sexuálnej vzrušivosti a preto očakávať od nich vernosť je takmer nereálne. U žien pritom kariéra, bojovnosť a vitalita nie je spojená aj so sexuálnou aktivitou, a preto sa hovorí, že muži sú predurčení, aby boli menej verní.

Hovorí sa však, nie je nevera ako nevera. Aj v rámci nej u mužov rozlišujeme dva typy.

Prvý typ (sexuálna nevera) : má svoj pôvod v oblasti pod pásom a jedná sa len o uspokojenie sexuálnych potrieb. Muž má sexuálny styk s jednou alebo viacerými osobami okrem svojej manželky.

Pokiaľ hovoríme o sexuálnej nevere, muži podvádzajú svoje partnerky častejšie a tiež k tomu dochádza skôr po svadbe. Ukazuje sa, že „romániky“ máva dvakrát viac mužov než žien, teda asi 50% proti 25%. Muži sa za svoje mimo manželské pletky necítia previnilo a ženy im navyše dokážu neveru často odpustiť.

Druhý typ (citová nevera): rodí sa v oblasti nad pásom a týka sa citového vzťahu. Ide o vzájomné zdieľanie myšlienok, názorov a vôbec jednania s inou osobou, ktoré by mohlo mať vplyv na vzťah partnerov.

V tomto type nevery sa muž zblížil s milenkou aj po citovej stránke a preto je veľmi pravdepodobné, že bude chcieť svoju rodinu opustiť a začať nový život po boku inej ženy.

Citová nevera je u mužov však zriedkavá a väčšina z nich podvádza len pre uspokojenie si sexuálneho pudu. Hľadá len akúsi kompenzáciu v oblasti sexu.

Na záver by sme mohli povedať, že žena býva neverná z lásky a muž kvôli sexu. Prečo však muži zničia to, čo ste si dlhé roky spolu budovali? Skrátka preto, že doma už nenachádzajú to, čo hľadajú a potrebujú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk