Prečo si umývať vlasy jablčným octom? Výsledok vás prekvapí!

Vlasy, pramene, koruna krásy, účes

Ste zástancom prírodných prípravkov? Skúste si umyť vlasy jablčným octom a výsledok vás určite prekvapí. Tu sú jeho prekvapivé účinky.

Možno ste už počuli o výhodách jablčného octu a jeho účinkoch na naše zdravie. Tento produkt však dokáže neuveriteľné zázraky aj s našimi vlasmi. Aspoň tak tvrdia viaceré ženy, ktoré jablčný ocot používajú. Prečo ho tiež vyskúšať?

Vyrovnáva pH vašich vlasov a vlasovej pokožky, pričom vašu korunu krásy nepoškodzuje.  Oproti tomu niektoré šampóny a prípravky na vlasy, ktoré používate, môžu niekedy narušiť pH vašich vlasov, čo má na svedomí, že pramene sú krehké.

Uhladí povrch vašich vlasov, čo spôsobí, že pramene zostanú jemnejšie a hladšie. A navyše získajú nádherný lesk a vaše končeky budú menej rozštiepené.

Jablčný ocot vás tiež zbaví lupín. Dokáže totiž zničiť baktérie a plesne, ktoré môžu spôsobovať váš problém s lupinami.

Pozrite si jablčný ocot v týchto e-shopoch:

Stimuluje rast vlasov. Tento prípravok podporuje krvný obeh, ktorý spôsobuje, že vlasové folikuly sú silnejšie. Taktiež zbavuje povrch vlasovej pokožky odumretých buniek a iných zvyškov, ktoré spôsobujú upchávanie pórov, čo vedie k rednutiu vlasov.

Ako jablčný ocot používať? Zrieďte ho v nasledujúcom pomere: na jeden diel octu použite päť dielov vody. Vlasy opláchnite týmto roztokom a nechajte ho niekoľko minút pôsobiť. Potom vlasy umyte vodou. Po niekoľkých týždňoch sa vraj prejaví úžasná zmena. Toto je zdravý a lacný spôsob, ako udržať vaše vlasy a vlasovú pokožku zdravú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk