Prečo si muži nevšimnú váš nový účes?

Vlasy, pár, láska, účes, dvaja, manželstvo, krása, žena, muž
shutterstock.com

Trávite hodiny u kaderníka, len aby ste sa mu páčili, a on si vaše nové vlasy ani nevšimne. Prečo je to tak?

Milé dámy, držme si palce, aby nás nikto neuniesol, lebo ako svedok by naše drahé polovičky nestáli za veľa. Ich popis našej skvelej osoby by sa obmedzil na „Taká malá čierna“ či „Štíhla blond prsatá.“ A nerobte si nádeje, že by zvládli podrobnejší popis nášho účesu. Čo na tom, že sme zaň vyhodili nekresťanské peniaze, a to len aby sme sa mu páčili. Muži totiž koncentrujú pozornosť na jeden cieľ.

Mužské tunelové videnie

Odborníci tvrdia, že sú to pozostatky z praveku. Muž lovec sa upriamil na to najpodstatnejšie, na jeden cieľ – zaobstarať potravu. Ostatné detaily sú preň nepodstatné a pri videní uplatňuje hierarchiu dôležitosti. Preto sa chlapi pri drobných nepodstatných zmenách stávajú priam slepými. Ženy naopak, ako strážkyne ohňa potrebovali zachytiť každé nebezpečenstvo, i čo najmenšiu zmenu.

Všímajú si nás vôbec?

Možno sa pýtate, či má zmysel vyhadzovať peniaze na kaderníka. Má. Aj keď muži nevidia detaily, vnímajú vás ako celok a sústreďujú sa na to podstatné. Pre mužov to znamená – vaše oči, váš úsmev, vaše poprsie, váš zadok, vaša šija, vaše nohy, a to že ste zrazu opekneli, aj keď netuší, že je to vďaka vášmu novému účesu.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk