Prečo oslavovať deň zamilovaných?

Sv. Valentín, srdce, láska, zamilovaní, sviatok zaľúbených, milenci
shutterstock.com

Považujete sv. Valentína za konzumný sviatok a zásadne ho odmietate? Tu je niekoľko dôvodov, prečo naň tento rok nezabudnite.

V poslednej dobe, keď sa medziľudské vzťahy stávajú čoraz viac chladnejšími a pavučina sociálnych sietí vytláča priamy kontakt, či rozvodom končí väčšina manželstiev, si zvlášť zaslúži pozornosť sviatok oslavujúci lásku. Prečo si vlastne máme pripomínať deň zamilovaných?

O lásku sa treba starať

Aj vy zastávate názor, že je sv. Valentín viac o konzume ako romantike? Vždy však záleží na vás, ako to zoberiete. Láska totiž zaslúži pozornosť, a nemusí to byť o kupovaní darčekov a finančnom investovaní. Cez peniaze sa dá pozerať na všetko. Na rozhodnutie mať deti, na realizáciu životných zmien či vašich snov. Ak zabudnete na prejavy lásky počas roka, je tu aspoň sv. Valentín, ktorý nám môže pripomenúť, že by sme nemali zabúdať na ľudí, ktorých nosíme vo svojom srdci.

Na čom záleží najviac?

Venujte preto pozornosť vašej láske a ľuďom vo vašom okolí, ktorú si ju najviac zaslúžia aspoň v tento deň. Odmeňte ich svojou vďačnosťou, pretože sv. Valentín nie je len o dávaní darčekov alebo o drahej večeri. Na čom záleží najviac 14. februára je to, čo tieto gestá znamenajú: láska a vďačnosť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk