Prečo nemôžete nájsť lásku?

Dievča držiace zlomenú lízanku v tvare srdca

Zaujíma vás, prečo nemôžete nájsť lásku? Pýtate sa, kde ju nájsť? Povieme vám, ako na to.

Každý z nás túži nájsť svoju lásku, no nie každému sa to podarí. Môže to byť hektickým pracovným životom alebo nedostatkom voľného času. Nech už je dôvod akýkoľvek, základom je, aby ste sa nikdy nevzdávali a boli otvorení novým možnostiam a kontaktom.

Na svete existuje množstvo manželských párov, no rovnako aj vysoký počet nezadaných ľudí. Preto nájsť toho pravého nikdy nie je nemožné.

Skúste sa pozrieť na seba do zrkadla a spýtajte sa samej seba, prečo si myslíte, že ste sama. Ste náročná? Neatraktívna? Uzavretá? Alebo máte jednoducho smolu? Až keď si sama dokážete odpovedať na túto otázku, môžete sa pohnúť ďalej.

Ak chcete niekoho milovať, v prvom rade sa musíte naučiť milovať samú seba. Nezameriavať sa na svoje nedostatky, ale ťažiť zo svojich kladov. Iba vyrovnaná a šťastná žena je príťažlivá pre svoje okolie. Nestrácajte preto sebadôveru a motiváciu.

Neseďte doma a nečakajte, že láska príde k vám v ten správny čas. Nepríde! Rovnako, ako sa ani perfektná práca bez snahy nezjaví len tak.

6 skvelých tipov, ako prežiť samotu

Vytváranie príležitostí pri hľadaní lásky

Hľadať lásku nie je jednoduché, no stojí za to snažiť sa. Najjednoduchším spôsobom je vyraziť si s priateľmi na miesta, kde je mnoho ľudí. Je to vynikajúca príležitosť, ako rýchlo a ľahko nadviazať kontakt s novými ľuďmi.
Ak hľadáte lásku, musíte mať aktívny spoločenský život.

Navštevujte rôzne nové miesta, zbierajte kontakty. Láska často prichádza práve vtedy, keď ju najmenej čakáte. Vaša iniciatíva sa skôr či neskôr vyplatí.

Ako nie ste typ, ktorý má rád nočný život, venujte sa iným aktivitám, ktoré vás napĺňajú. Začnite cvičiť jogu, choďte na tanečný kurz alebo na poznávací zájazd. Je mnoho aktivít, kde sa môžete spoznávať s ľuďmi. Svet je plný príležitostí a niekde tam vonku práve na vás čaká láska.

3 hlavné dôvody, prečo ste single

Nikdy sa nevzdávajte

Keď hľadáte lásku, musíte sa zmieriť s tým, že občas príde aj odmietnutie. Nemôžete očakávať, že každý, koho stretnete, bude zdieľať vaše sympatie. Preto sa naučte zvládať odmietnutie elegantným spôsobom, aby vás to nikdy neodradilo od ďalšieho hľadania

Zostaňte pozitívna

Bez ohľadu na to, či sa vám darí nájsť lásku alebo nie, zostaňte pozitívna. Nikdy neviete, kedy zaujmete niekoho vo svojom okolí. Preto neviňte okolnosti za to, že ste sama. Ak chcete zažiť skutočnú lásku, musíte prestať byť opatrnou. Tešte sa zo života i z príležitostí, ktoré vám ponúka a láska si vás určite nájde.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk