Perly: 5 spôsobov, ako ich nosiť

Pearl jumpers_0.jpg
Zdroj: Pinterest

Od nepamäti sa spájajú s luxusom a vyššou spoločenskou vrstvou. Boli výsostnou ozdobou panovníkov a samotná Kleopatra ich korunovala na bohatstvo celého národa. Reč je o perlách. Skvostných kráskach, ktoré stáročia zreli v moriach, aby boli uznávané tak, ako sú dnes.

Sme zvyknutí na ich krásu, biely jas a neutíchajúcu elegantnosť. V mnohých ohľadoch sú však považované za doplnok starších dám. Prečo tomu tak je? A nie je na čase porušovať práve tieto dlho zaužívané pravidlá?

64e98021a6d60d5ec3eb72ed6fe01833.jpg
Zdroj: Pinterest

Keďže perly boli, sú aj vždy budú drahou záležitosťou, nemohol si ich dopriať ktorýkoľvek smrteľník. Milovala ich kráľovná Alžbeta prvá a kedysi nimi boli vyplácaní aj vojaci, ktorí odslúžili určití čas v službách veličenstva. Takým spôsobom sa perly pripísali vrstvám honosných panovníkov a neskôr starším dámam, ktoré sa pohybovali vo vyššej vrstve. Perly však dnes už nemajú vekové obmedzenia. A čo sa týka možnosti ich nosenia, módou jesene 2017, zmizli aj akékoľvek zábrany v tejto oblasti! Už zďaleka nie sú iba náhrdelníkom, ktorý môžete vidieť na dlhých krkoch aristokratiek.

V súčasnosti ich nájdete naozaj všade a každému kúsku oblečenia, či doplnku doprajú ten pravý punc luxusu a jasnosti!

456b9b6900000578 4987986 image m 35_1508251064198.jpg
Zdroj: Pinterest

Na čiernej pôsobia osviežujúco a určite zaujmú! Na jeansovine troška rebelsky, takže určite nezostanú nepovšimnuté! A čo je najlepšie, sú perfektne kombinovateľné. Malé biele „koráliky“ samozrejme nie sú rodené pravými perlorodkami. Preto však aj za menej peňazí z nich môžete získať množstvo muziky a oživiť tak aj ten najbežnejší outfit! Dostupné už našité na kúskoch oblečenia ich nájdete v mnohých reťazcoch, ale čo je lepšie, môžete takto prerobiť aj svoje obľúbené šaty, či sveter a získať tak jedinečný kúsok, aký nikto iný mať nebude!

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk