Orgazmus v posilovni: Aký je a kedy ho môžete zažiť?

6 najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťame po tréningu
Orgazmus v posilovni: Aký je a kedy ho môžete zažiť? Thinkstock

Vyvrcholenie počas cvičenia? Sexuálna terapeutka Debby Herbenick tvrdí nasledovné.

Zažili ste už orgazmus počas fyzickej aktivity? Je to vôbec možné? Sexuologička PhDr. Debby Herbenick, ktorá päť rokov strávila skúmaním sexuálneho správania tela počas výkonu, tvrdí, že najmenej 10 percent všetkých ľudí – bez ohľadu na vek, pohlavie, či fitness úroveň, má skúsenosti s vyvrcholením počas cvičenia.

Svitá nádej pre ženy, ktoré nepoznajú orgazmus pri sexe?

Podľa menovanej odborníčky je orgazmus v posilovni trochu odlišný od toho pri sexe. „Vyvrcholenie počas fyzickej aktivity je síce podobné vaginálnemu, ale ženy ho vnímajú tlmene a menej intenzívne. Často sa prejaví ako pocit svrbenia a podobne,“ hovorí Herbenick.“Zdá sa však, že trvá zhruba rovnakú dobu ako orgazmus pri sexe,“ dodáva. Ďalší odlišný fakt je, že pri orgazme počas fyzického výkonu nie je dôležitá psychika ani sexuálna predstavivosť. „Stáva sa, že niektoré ženy nezažívajú vyvrcholenie pri sexe, ale iba počas cvičenia. Práve orgazmus počas cvičenia, kde nie je dôležitá intimita a predstavivosť, ale iba fyzické procesy, im môže pomôcť pochopiť vlastné telo a dosiahnuť povestnú špičku ľadovca i počas pohlavného styku s partnerom, čo sa mi aj počas mojej praxe mnohokrát potvrdilo,“ hovorí sexuologička.

Čítajte aj: 5 vzrušujúcich lekcií pre grandiózne vyvrcholenie!

Ako cvičiť, aby sme zažili orgazmus?

Zatiaľ nepoznáme konkrétne svaly a nervové zakončenia, ktoré vyvolávajú orgazmus počas fyzickej aktivity, ale vieme vďaka ktorému cvičeniu ho môžeme zažiť,“ hovorí Herbenick. Podľa odborníčky treba začať s kardio cvikmi, ktoré cvičíme najmenej 20 minút a potom prejsť hneď na základné cvičenie. Práve v čase, keď sú vaše svaly unavené, dochádza v mnohých prípadoch k spomínanému orgazmu počas cvičenia.

Čítajte aj: 5 výhod ženskej masturbácie, o ktorých ste netušili!

Vyvrcholenie v posilovni môžu zažiť prvýkrát aj staršie ženy

Ak si myslíte, že orgazmus počas cvičenia sa stane iba mladým ženám s výbornou kondičkou, tak ste na omyle. Podľa odborníčky nezáleží ani na veku, ani na fyzickej zdatnosti. „Našej štúdie sa zúčastnili mnohé ženy. Nerozhodovalo vzdelanie, druh práce, či fyzický výkon a už vôbec nie vek. Mali sme tu ženu, ktorá orgazmus počas cvičenia zažila prvýkrát v sedemdesiatke,“ dodáva na záver PhDr. Debby Herbenick.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk