ONLINE PORADŇA: Nerovnováha hormónov

Depresia, žena samota, smútok

Prinášame vám ďalší problém čitateľky.

Moje problémy začali koncom roku 2013. Išlo o bolesť v ramene pravej ruky. Ortopéd to riešil injekciou. Bolesť sa stratila. V roku 2016 som začala mať problém s bolesťou v ramene ľavej ruky. Ortopéd to riešil injekciami. Chodila som aj na rehabilitácie. Bolesť ustúpila, ale objavila sa bolesť v krížoch. Chodila som na rehabilitácie. Nepomohlo to. Znova sa mi vrátila bolesť v ramene ľavej ruky a bolesť v krížoch ostala. Tento rok mám veľmi zlý. Neviem, či to súvisí s prechodom. Pozorujem zmeny nálad od roku 2014, ale tento rok je veľmi kritický. Sústavne som nervózna, podráždená, agresívna, mávam záchvaty zlosti. Komunikujem s ľuďmi ako zmyslov zbavená. Neviem, čo sa so mnou deje. Samu seba nespoznávam. Možno sú to hormóny? Ďakujem.

Odpovedá Inka Nemezis

Určite vo vašich náladách zohrávajú úlohu hormóny, ktoré máte vo veľkej nerovnováhe (neodporúčam veľmi dopĺňať chémiou – sú aj iné spôsoby).A k tomu všetkému ste momentálne v osobnej ročnej vibrácii 4, čo tiež nie je bohviečo. Nebudem bližšie písať, o čom štvorka je, aby vás to ešte viac nerozhodilo. Tento váš problém by bolo dobré rozobrať viac do hĺbky. Ide totiž o to, že neexistuje chemické riešenie pre duchovný problém a ten je u vás zrejmý. Rozmením vám vaše problémy na drobné. Zvykne sa hovoriť „nosím na ramenách problémy všetkých okolo mňa“. Je to tak aj u vás? Ramená bolia aj preto, lebo človek akoby mal pocit, že sa niekde zasekol, pociťuje bezmocnosť a akoby stuhnutosť. Má problém urobiť zmeny vo svojom živote, možno opustiť určité vzorce. Niekedy má pocit, akoby robil maximum a aj tak je to nanič. Preto nevyužíva skvelé možnosti, ktoré sa mu ponúkajú pre svoje vnútorné obmedzenia a nastavenia. V ramenách je „uložený“  potláčaný hnev alebo nespracovaný hnev – skúste v mysli zájsť až do detstva, či puberty. Je tu bolesť, smútok, preťaženosť,nechuť……chuť je tu akurát možno so všetkým praštiť a nechať veci tak…….Niekedy sa zaoberáte až príliš drobnosťami, ktoré nepotrebujú toľko pozornosti a veľké veci vám utekajú pomedzi prsty. A preto aj bolesť krížov, lebo cítite neistotu  a vidíte problémy aj tam, kde nie sú. Premýšľajte, ako sa veci dajú uskutočniť a nie naopak. A ……… nezaoberajte sa príliš finančným zabezpečením v negatívnom ohľade – táto oblasť potrebuje práve opačnú energiu.

V prípade ďalších otázok a hlbšieho rozboru kontakt nájdete na tichemiesto.wordpress.com/kontakt.

Ak potrebujete požiadať o pomoc Inku Nemezis, napíšte nám na mail redakcia@damskajazda.sk. Do správy okrem otázky ohľadom problému uveďte váš dátum narodenia a meno. Redakcia potom zverejní iba odpoveď, v ktorej sa dátum ani vaše meno nebude uvádzať.  Na záver treba však dodať, že zverejnené rady nenahrádzajú odbornú konzultáciu u lekára.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk