Olívia a on. Novinka od Táne Keleovej-Vasilkovej

Olivia1.jpg
Foto: Bux.sk

Najúspešnejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková vydala koncom minulého roka knihu Olívia, ktorá sa stala najpredávanejšou za uplynulý rok. Obrovský úspech, čitateľky si zamilovali mladú huslistku…a teraz je tu pokračovanie s názvom Olívia a on. Opäť sa stretávame s Olíviou, mladou hrdinkou tohto príbehu, ktorá miluje husle i svoju rodinu.

Jej život sa v prvej knihe krásne naplnil. Okrem milovanej hudby sa súčasťou jej dní stala Sofia, stará pani, ktorú si nesmierne obľúbila, a Oliver. Vhupol do jej života nečakane… a rovnako nečakane ju jeho prítomnosť hreje a teší. Srdce má plné lásky. Vďaka týmto dvom ľudom sa jej ľahšie znášajú problémy doma, ktoré nemajú konca.

Ale v živote je máločo jednoduché. Strata a bolesť si k nám zakaždým nájdu cestu. Neobídu ani Olíviu a otázkou je, ako si s tým všetkým poradí?
Našťastie život nielen berie, ale aj dáva, a tak Olívia stretáva na svojej ceste nových ľudí, ktorí liečia jej ubolenú dušu a vrátia jej na tvár úsmev.

„Niečo vám prezradím,“ hovorí Táňa Keleová-Vasilková, kmeňová autorka vydavateľstva Ikar. „Keď som dopísala Olíviu, zostalo mi za ňou smutno. Obľúbila som si ju a niečím mi bola veľmi blízka… Rozprávala som sa o svojich pocitoch s manželom a on mi okamžite, bez zaváhania povedal, že sa s ňou predsa nemusím rozlúčiť, môžem písať ďalej… A mal pravdu. Dúfam, že pokračovanie Olíviinho života vás poteší. Mňa písanie tešilo, a veľmi.“

Opäť je to veľmi príjemné čítanie, do ktorého sa ponoríte od prvých strán. Ako si Olívia našla svoje miesto, doslova zapadla a nevie si predstaviť, že by žila inde, ako so Sofiou a Oliverom. Zrazu nechápala, ako mohla bez neho žiť…existovať. Jej život sa naplnil ako nádoba a on v nej vyplnil aj ten posledný centimeter, ktorý býval predtým prázdny. Zaplnil ho láskou, nehou, smiechom a pozornosťou…

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Dado Nagy:

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk