Oddych pred vianočným zhonom? Jedine v hoteli Magnólia v Piešťanoch!

A928172d 102c 49ce a52c 153a991fa330.jpeg
Zdroj: archív hotela Magnólia

Magnólia. Slovo, ktoré v nás evokuje niečo krásne a voňavé. Práve touto úžasnou rastlinou sa nechal inšpirovať hotel Magnólia v Piešťanoch, ktorý je zasadený priamo v centre svetoznámeho kúpeľného mesta. Pokoj a mier stelesňujúci Vianoce som paradoxne dokázala naplno precítiť, až keď som opustila rodinný krb a ocitla sa vo vynovených priestoroch môjho prechodného domova.

Aj keď sa Vianoce vo všeobecnosti vnímajú ako sviatky pokoja a mieru, stačí ak vytiahnete päty z domu a zhon, ktorý sa valí po cestách a nákupných centrách, vás jednoducho premôže. Posledné dni som bola plná napätia a stresu. Stihnem nakúpiť darčeky? Vyzdobiť dom? Napiecť? Upratať? Skrátka pripraviť rodine dokonalé Vianoce, ktoré po prvýkrát – odkedy som sa presťahovala do vlastného – strávia u mňa.

Keď som o pol štvrtej ráno googlila recepty na perníky, došlo mi to. Niekde v spleti najkrajších sviatkov roka mi ušiel ich pravý zmysel. Vtedy som si povedala: „Dosť!“ Ak mám byť super žena, ktorá všetko zvláda do najmenších detailov, potrebujem energiu, pokoj, wellness a pohár vína. Presne v tomto poradí! Presmerovala som myšlienky týmto smerom a rozhodla sa pre zmenu myslieť len na seba. Sebecké, však?

Aj ženy niekedy MUSIA byť selfish!

Svoj osobný raj pokoja a mieru som našla takmer okamžite. Moje požiadavky boli jasné. Nájsť príjemný hotel, dosť ďaleko od Bratislavy, aby som si nemohla len tak na otočku skočiť pre šanóny do kancelárie, ale zato dosť blízko na to, aby ma dlhá cesta so zimnými nástrahami zbytočne nevyčerpala. Druhá požiadavka smerovala k pokojnému mestečku, na brehu rieky, na ktorú som za roky bývania v hlavnom meste zvyknutá. Voľba padla na Piešťany. Kto mal tú česť aspoň raz navštíviť toto kúpeľné mestečko, vie o čom hovorím. Stačilo už len vybrať ubytovanie.

7c18844e e3b2 44b0 a220 74b9d0937e43.jpeg
Zdroj: archív Monika Vranková

Paradoxne išlo o asi najrýchlejší výber hotela, aký som kedy učinila. Dlhé hodiny bookovania som tak mohla venovať rodine a kamarátom, ktorých som na pár dní opustila, aby som načerpala nové sily.

Každý, kto ma pozná, vie, že milujem interiérový dizajn. Musím sa priznať, že práve nový look, ktorý hotel Magnólia dostal, bol prvým impulzom, vďaka ktorému som sa rozhodla o hoteli uvažovať. Po pár minútach prezerania si pobytových balíkov, ktoré hotel ponúka, som už písala e-mail a rezervovala si ubytovanie.

57276d5f f67b 4e35 a0ea f1ef7621238a.jpeg
Zdroj: archív Monika Vranková

Aj keď sú Vianoce primárne o obdarovaní tých druhých, spravte radosť aj sami sebe!

Hneď pri vstupe do hotela ma očarila recepcia, ktorá bola presne podľa môjho gusta! Milý personál & krásny dizajn ma okamžite naladili a ja som cítila, ako ma zaplavujú endorfíny.

56dc08c8 1f51 4930 8812 ae4c5fb63f07.jpeg
Zdroj: archív hotela Magnólia

Zložila som si veci na izbe a utekala (doslova) do hotelového wellnessu. Plávanie a následná masáž bolo presne to, čo som potrebovala. Skvelo som sa uvoľnila a konečne začala naplno vnímať čaro sviatkov.

551ad4a0 f582 437f 8618 9b7754d558c1.jpeg
Zdroj: archív Monika Vranková

Krásna hotelová výzdoba a vianočné zvonenie, ktoré som si počas oddychovania pri bazéne navolila, len podčiarkli celkový dojem.

Ako pravý gurmán zbožňujem jedlo. Logicky z toho vyplýva, že som sa už nevedela dočkať večere. Nie však len z dôvodu mojej slabosti pre chutné pokrmy som intenzívne klopkala podpätkami a hnala sa priamo do hotelovej reštaurácie. Aj tá totiž dostala nový dizajn! Skvelé jedlo v kombinácii s krásnymi priestormi a k tomu fľaša sektu zapríčinili, že som zaspala ako bábätko. A spala som osem hodín! Vkuse! To sa mi nestalo už veľmi dlhý čas…

Ešte jeden dobrý tip pre rodičov s deťmi, ktorí chcú aj počas rodinnej dovolenky stráviť vo dvojici pár romantických chvíľ. Pri potulkách hotelom som objavila tento roztomilý detský kútik, kde môžete s pokojným svedomím zanechať vaše ratolesti vo víre zábavy a hier. Veď posúďte sami, nie je úžasný?

2034c274 4323 43cd 8fb1 26b9d61fe7e0.jpeg
Zdroj: archív hotela Magnólia

Ďakujem hotelu Magnólia za krásne strávené chvíle, ktoré boli pre mňa na nezaplatenie!

Zbaľte si kufor a vyrazte za oddychom! Je toľko úžasných možností. Ak kvôli práci nestíhate pred Vianocami, skúste porozmýšľať nad využitím niektorého z vianočných či silvestrovských pobytov. Odpadne vám tým stres z príprav a vy si naplno vychutnáte čas strávený so svojou rodinou. Je len na vás, ako si sviatky zariadite! Ja vám môžem len popriať, aby ste ich prežili v zdraví & šťastí, plné radosti, smiechu a pohody!

Vaša Monika 🙂

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk