Namočené mandle? To je to najlepšie pre vaše vlasy a pokožku

Mandle a zdravie

Mandle sú jedinečnou potravinou, ktorá podporuje nielen vaše zdravie, ale zaručí vám tiež, že budete krásna aj zvonku.

Mandle a zdravie
https://www.gettyimages.com

Namočte ich cez noc vo vode, potom ich rozdrvte a naneste na svoju pokožku či vlasy.

Keď každé ráno zjete pár kúskov namočených mandlí, ktoré si následne ešte olúpete, vyživíte a spevníte svoje vlasy zvnútra. Týmto spôsobom opravíte aj veľmi poškodené vlasy, znížite ich nadmerné vypadávanie a pomôžete tiež rastu tých nových..

Špeciálnu starostlivosť môžete svojim vlasom dať aj vďaka vlasovej maske, ktorá vaše vlasy vyživí, regeneruje a zacelí zase zvonku. Budú menej padať, budú lesklejšie, zdravšie a tiež vám rýchlejšie porastú.

Ako na to?

Niekoľko kúskov mandlí namočte cez noc vo vode. Ráno mandle rozdrvte na čo najjemnejšiu konzistenciu a zmiešajte ich s olivovým olejom. Túto masku dôkladne vmasírujte do svojich vlasov aj do pokožky hlavy a nechajte ju pôsobiť aspoň jednu hodinu. Potom vlasy opláchnite teplou vodou a umyte ich šampónom.

Pravidelná konzumácia namočených mandlí pôsobí doslova zázračne na vašu pokožku. Namočené mandle urobia veľké divy aj vtedy, keď je na koži svojho tela nanesiete priamo.

Na tvár

Mandle, ktoré ste namočili cez noc, čo najjemnejšie rozdrvte. Potom je rovnomerne naneste na pokožku svojej tváre.Nechajte pôsobiť desať minút, potom opláchnite. Svoju pleť týmto spôsobom hydratujete. Táto maska ​​vám navyše pomôže zjednotiť tón vašej pleti a tiež ju dokáže viditeľne rozžiariť.
Maskou z rozdrvených namočených mandlí môžete spomaliť tiež starnutie pleti. Tieto semená totiž obsahujú vitamín E a veľa antioxidantov, ktoré znižujú počet škodlivých voľných radikálov v tele. Vďaka tomu brzdí starnutie a obmedzujú vznik vrások.

Ak máte suchú pleť, môžete ju hydratovať a vyživiť maskou z namočených a rozdrvených mandlí a kyslej smotany. Výsledkom bude hladká, pružná a hebká koža.
Rozdrvené namočené mandle fungujú v kombinácii s medom a bielym jogurtom tiež ako skvelý peeling tváre. Táto kombinácia prírodných produktov navyše vyniká svojimi upokojujúcimi vlastnosťami

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk