Najmenšia reštaurácia na svete obslúži naraz len jeden pár

Najmenšia reštaurácia na svete
www.dailymail.co.uk

Talianska reštaurácia Solo Per Due (Len pre dvoch) ročne obslúži len 1500 zákazníkov, rezervácie však treba robiť dlhé mesiace vopred.

Kto túži zažiť pravú romantiku a nemá hlboko do vrecka, nemal by pri hľadaní gurmánskych zážitkov obísť reštauráciu Solo Per Due v Taliansku. Názov luxusnej reštaurácie v meste Vacone neďaleko Ríma prezrádza všetko, čo zákazník potrebuje vedieť – najmenšia reštaurácia sveta je určená „len pre dvoch“.

Rýchla obsluha, absolútne súkromie a luxus sú garantované, keďže reštaurácia ročne obslúži len 1500 ľudí, rezervácie je potrebné urobiť dlhé mesiace dopredu.

„Máme tu len jeden stôl a prijímame len dvoch ľudí naraz, takže tu nie sú žiadne rady a vôbec sa nečaká. Všetku pozornosť sústredíme len na jednu dvojicu a garantujeme im jedinečný gurmánsky zážitok,“ uviedol majiteľ Remo Di Claudio.

Reštaurácia sa nachádza v starobylom dome z 19. storočia a servíruje pokrmy lokálnej výroby. Domáci olivový olej, ovčí syr, široká ponuka húb, čerstvé ovocie, cestoviny, domáci chlieb a množstvo zákuskov a sladkostí – to je len zlomok jedálneho lístka, na ktorý sa páry môžu tešiť.

Zákazníci sa po výdatnej večeri môžu poprechádzať po sviečkami osvetlenej voňavej záhrade. Luxusný zážitok však niečo stojí – večera pre jednu osobu tu vychádza na 250 eur, víno či šampanské pritom v cene zahrnuté nie sú. I napriek tomu sa najmenšia reštaurácia na nedostatok záujmu sťažovať nemôže.

www.designtaxi.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk