Na krste malého Archieho sa zúčastnili aj sestry princeznej Diany, pozrite si oficiálne foto

Britain Royals Christening
Krst malého princa Archieho

Malý Archie mal oblečené tradičné čipkované šaty, v ktorých krstili už aj jeho bratrancov princa Georgea a Louisa a princeznú Charlotte.

Syna britského princa Harryho a jeho manželky Meghan pokrstili v sobotu počas obradu na hrade Windsor. Slávnosť, ktorá sa konala v súkromnej kaplnke kráľovnej Alžbety II., viedol arcibiskup z Canterbury Justin Welby, ktorý je hlavou anglikánskej cirkvi. Na krste sa zúčastnilo približne 25 blízkych rodinných príslušníkov a priateľov. Nechýbal princ Charles s manželkou Camillou, princ William a jeho manželka Kate ani matka Meghan Doria Ragland. Prítomné boli tiež obe sestry zosnulej princeznej Diany lady Sarah McCorquodale a lady Jane Fellowes, s ktorými princ Harry udržuje blízke vzťahy. Obe dámy sa zúčastnili aj na jeho minuloročnej svadbe. Kráľovná Alžbeta II. sa na krste pre pracovné povinnosti nezúčastnila.

Britain Royals krst
Oficiálna fotografia z krstu britského princa Archieho, ktorý sa konal dňa 06.07.2019. Vpredu v strede princ Harry a vojvodkyňa zo Sussexu so synom Archie. Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu sedí vľavo. Zadný rad zľava, princ Charles, Doria Ragland, Lady Jane Fellowes, Lady Sarah McCorquodale, Princ William a Kate, vojvodkyňa z Cambridge, foto SITA/AP

Malý Archie mal oblečené tradičné čipkované šaty, v ktorých krstili už aj jeho bratrancov princa Georgea a Louisa a princeznú Charlotte. Jeho rodičia zverejnili z krstu dve fotografie, z toho jednu čiernobielu. Mená krstných rodičov však neprezradili.

Britain Royals Christening
SITA/AP

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa zosobášili 19. mája 2018 v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor. Tento rok 6. mája privítali na svete syna Archieho Harrisona.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk