Na čo sa zamerať pri hľadaní ideálneho partnera?

Láska, dvaja, pár

Máte za sebou niekoľko stroskotaných vzťahov? Čo ak je to preto, že často neviete, na čo sa vlastne pri hľadaní toho pravého zamerať?

My vám to prezradíme.Počas života nadväzujeme rôzne vzťahy a túžime po veľkej dlhotrvajúcej láske. Mnohokrát sa časom ukáže náš obrovský omyl. Podstatou nášho neúspechu býva často fakt, že sa zameriame na to, čo je na prvý pohľad viditeľné.

Zaujme nás partnerov vzhľad, jeho humor alebo smiech. Páčia sa nám jeho záujmy, úspech, postavenie alebo majetok. Milovanie s ním je úžasné a zbožňujeme jeho dotyky. To všetko sú však pominuteľné hodnoty. Partnerov vzhľad sa časom zmení, úspech môže pominúť, o majetok môže kedykoľvek prísť…, vrodená povaha však zostáva. Preto by sme sa mali pri hľadaní životného partnera zamerať predovšetkým na jeho charakter a už od začiatku vzťahu by sme si mali všímať predovšetkým tieto veci:

– ako sa partner správa sám k sebe, k vám, k deťom alebo druhým ľuďom,

– ako sa správa v kritických situáciách (ako na ne reaguje, ako ich rieši),

– či je to človek spoľahlivý, poctivý a čestný,

– či je to človek stabilný a verný,

– či je to človek ohľaduplný a pozorný,

– všímajte si aj, či je k vám otvorený a schopný hovoriť v pokoji aj o nepríjemných záležitostiach.

Exituje mnoho maličkostí, ktoré si môžete na začiatku vzťahu všímať , a ktoré vám prezradia, aký váš partner v skutočnosti je. No ak chcete mať o tom druhom správny úsudok, utvárajte si vždy vlastné názory, robte vždy vlastné rozhodnutia a vlastné závery. Nestavajte na radách alebo názoroch iných ľudí, pretože tie môžu byť často skreslené zlobou, nenávisťou, zlými skúsenosťami, ktoré sami zažili.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk