Mladík kreslí vtipné scény okolo svojho psa

Mladík kreslí vtipné scény okolo svojho psa, zabáva internet
Rafael Mantesso

Fotografie bulteriéra, ktorého majiteľ vďaka ceruzkám a fixkám berie na výlet do sveta fantázie, vyčarujú úsmev na tvári ľuďom na celom svete.

Vyťažiť z negatívnych skúseností niečo pozitívne nebýva jednoduché, keď sa však človek snaží, cesta sa vždy nájde. Svoje o tom vie aj mladý Brazílčan Rafael Mantesso, ktorému po rozvode s manželkou zostal prázdny byt a žiarivo biele steny. Aby zaplnil vzniknutú prázdnotu, rozhodol sa pustiť do kreslenia. Fotografie ilustrácií, do ktorých zakomponoval aj svojho domáceho miláčika, teraz zabávajú ľudí v rôznych kútoch sveta.

Mladík kreslí vtipné scény okolo svojho psa, zabáva internet
Rafael Mantesso

„Bol som čerstvo po rozvode s mojou exmanželkou, ktorá si z domu zobrala všetok nábytok. Jediná vec, ktorá mi zostala, bol Jimmy a prázdny biely dom,“ hovorí Mantesso. Priateľský bulteriér, ktorého Mantessova exmanželka – stylistka pomenovala po módnom návrhárovi Jimmym Choovi, svojho majiteľa vždy rád nasledoval, kamkoľvek sa pohol. Po tom, ako majiteľ brazílskej reštaurácie a šéfredaktor webstránky venovanej gastronómii začal opäť kresliť, ho vždy so záujmom sledoval, až sa jedného dňa stal súčasťou Mantessových ilustrácií.

Vďaka nekonečnej fantázii svojho majiteľa sa bulteriér ocitol v desiatkach nečakaných situácií – jedol špagety s Perditou zo známej detskej rozprávky, vďaka krídlam vzlietol do nebies, rozdával objatia zadarmo, zmenil sa na spevácku hviezdu a ocitol sa aj za mrežami.

Mladík kreslí vtipné scény okolo svojho psa, zabáva internet
Rafael Mantesso

„Je mojím najlepším priateľom a spoločníkom. Neznášam, keď ľudia zo strachu pred ním radšej prejdú na druhú stranu ulice. Myslia si, že bulteriéri a pitbulli sú vrahovia a túžia len po krvi,“ uviedol Mantesso, ktorý priznal, že tvorba fotografií so štvornohým Jimmym prekypujúcim energiou nie je vždy jednoduchá. „Hoci pri fotografovaní vždy vznikne veľký neporiadok, Jimmy ma poslúcha,“ chváli Brazílčan svojho verného modela.

Mladík kreslí vtipné scény okolo svojho psa, zabáva internet
Rafael Mantesso

Každý deň tak na Instagrame mladíka pribudne aspoň jedna nová fotografia, ktorá Jimmyho aj divákov prenáša do sveta ilúzií a humoru a autorovi zapĺňa nielen biele steny v byte.

„Najlepší spôsob, ako zostať kreatívny, je kreativitu cvičiť, hoci občas aj nútene. Kľúčom je pozorovať svoje okolie a hľadať v ňom inšpiráciu,“ dodal Mantesso.

www.aplus.com, www.boredpanda.com

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk