Mladé Izraelčanky zmenili vyradený autobus na štýlový byt, žili by ste v takom?

Mladé Izraelčanky zmenili vyradený autobus na štýlový byt
www.odditycentral.com

Nekonvenčné bývanie v autobuse je plné svetla a nápaditých detailov.

Nájsť si vhodné bývanie za rozumnú cenu je vo väčšine krajín sveta ťažký oriešok. Psychoterapeutka Tali Shaul a ekologička Hagit Morevski z Izraela však našli unikátne riešenie – štýlový byt si zriadili priamo vo vyradenom autobuse, ktorý kedysi slúžil na mestskú prepravu.

Mladé Izraelčanky zmenili vyradený autobus na štýlový byt
www.odditycentral.com

„Čítala som článok o alternatívnych riešeniach bývania, akými sú napríklad kontajnery či stany,“ uviedla Tali, ktorá sa s Hagit spoznala na detskom ihrisku. Keďže obe majú synov v podobnom veku, na lavičkách v parku prebrali témy od výmyslu sveta a nevynechali ani bytovú otázku. „Navrhla som Hagit, aby sme premenili starý autobus na obytný priestor,“ dodala Tali.

Ešte v ten týždeň sa obe Izraelčanky vybrali na vrakovisko, kde si zohnali starý autobus. Po tom, ako odstránili všetky sedadlá a vymenili rozbité okná, sa pustili do veľkej premeny. Na pomoc si prizvali aj dizajnérku Vered Sofer Drori, ktorá im pomohla vhodne si poradiť s atypickým priestorom.

Kým v zadnej časti autobusu vznikla spálňa kombinovaná s obývačkou, stred nechal vyniknúť kuchynskému a jedálenskému priestoru s dostatkom svetla. V autobuse nechýba tečúca voda, klimatizácia, malá kúpeľňa a množstvo odkladacieho priestoru. Veľký volant v prednej časti vozidla sa stal súčasťou dekorácie a v prípade, že sa Izraelčanky byt rozhodnú presunúť na nové miesto, uľahčí aj manévrovanie vozidla.

Mladé Izraelčanky zmenili vyradený autobus na štýlový byt
www.odditycentral.com

„Autobus je ako stvorený pre ľudí, ktorý oceňujú nekonvenčné bývanie. Rovnako poslúži aj študentom, ktorí túžia bývať blízko pri rodičoch, ale oddelene,“ dodali amatérske dizajnérky.

www.odditycentral.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk