Miesto na južnom Slovensku, kam sa radi vrátite

Petrusvini3.jpg

DJ/PR Penzión, reštaurácia a vinárstvo St. Petrus Vini vo Svätom Petre ponúka svojim hosťom prvotriedny gastronomický zážitok, nádherný výhľad, skvelú atmosféru, príjemný personál a tiež možnosti na trávenie voľného času.

Penzión, reštaurácia a vinárstvo St. Petrus Vini oslovuje svojimi službami firemnú aj bežnú klientelu. V niektorej z 15 veľmi príjemne zariadených, priestranných izieb si oddýchne aj ten najväčší workoholik. V absolútnom tichu s krásnym výhľadom si môžete ráno vychutnať svoju rannú kávu buď v reštaurácii alebo na terase a potom napríklad sadnúť na bicykel a absolvovať cyklistickú vínnu cestu.

Od jari do jesene sú tu k dispozícií cyklotrasy, ktoré vedú popri Dunaji a ponúkajú nádhernú panorámu na túto pohraničnú oblasť. Po obede v maďarskom Ostrihome je možné prejsť z pohraničného Štúrova do Nových Zámkov či Komárna a to cez niekoľko vínnych obcí. Každá obec je pritom charakteristická typickými vínnymi pivnicami s ponukou tých najkvalitnejších regionálnych vín z tejto južno-slovenskej oblasti. Večer po návrate si môžete dopriať masáž a následne oddych v reštaurácií penziónu pri zážitkovej gastronómii.

Taktiež je tu možnosť pre rodiny sa ihneď po raňajkách vybrať do okolitých termálnych wellness kúpeľov s atrakciami a vodným svetom pre deti. V blízkosti sú napríklad obľúbené Štúrovo/Ostrihom, Patince, Palárikovo či Podhájska. Prípadne sa vyberte na ľahšiu pešiu turistiku po okolí, a neskôr si oddýchnite na terase s výhľadom na malú bio farmu, ktorá je taktiež súčasťou tohto areálu.

V prípade, že hľadáte pokojné miesto na firemné školenie, máte tu k dispozícií tri miestnosti (z toho jednu rytiersku v pivnici) s potrebným technickým vybavením a istotou, že sa vaši zamestnanci alebo obchodní partneri nebudú vytrácať „niečo si vybaviť“. Personál vám zabezpečí všetko potrebné ako coffee break, malé občerstvenie či kompletné stravovanie. Ak sa rozhodnete pre outdoorový team-building, tento areál a celé okolie je ideálny práve na tento druh aktivít.

Toto miesto je taktiež vhodné na koncentráciu, pre pokojnú atmosféru vidieka, kde zažijete ten ozajstný pocit oddychu od mestského prostredia a rušného kozmopolitného života.

Nádherné priestory v štýle vidieckeho sídla ako z čias Rakúsko-Uhorskej monarchie sú ako stvorené na svadby, rodinné oslavy, malé privátne ochutnávky, firemné večierky a všetky typy spoločenských udalostí. Práve svadby sa tu konajú najčastejšie, a to aj pre variabilitu samotných priestorov, či už v interiéroch alebo exteriéroch penziónu. Služby a naplnenie požiadaviek aj najnáročnejšieho návštevníka sú tu na prvom mieste a dosahujú vysokú úroveň a kvalitu. Toto miesto je ukážkou toho ako sa dá dômyselne prepojiť tradícia s moderným prístupom a s dôrazom na detaily, za čím  je vidieť najmä dlhoročnú skúsenosť a prax v oblasti gastronómie a turizmu.

Táto oblasť južného Slovenska je známa nielen svojimi vodnými plochami, výbornou gastronómiou a pohostinnosťou, ale najmä regionálnymi vínami. Južno-slovenská vinohradnícka oblasť sa rozprestiera na nížinnej rovine v priemernej nadmorskej výške 1140 metrov. Do tejto oblasti patrí osem vinohradníckych rajónov so 114-timi vinohradníckymi obcami. Táto oblasť patrí svojim suchým podnebím a miernymi zimami k najteplejším. Najviac pestované sú biele muštové odrody Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Burgundské biele, Chardonnay, z modrých Cabernet Sauvignon a Frankovka modrá.

Viac informácií nájdete na www.stpetrusvini.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk