Matka alebo milenka? Viete, na čom ste?

Dvaja, manželstvo, láska, problém,hádka

Aj vy badáte, že sa zmenilo vaše spolužitie s partnerom? Všetko je inak, ako bývalo? Tiež vás niekedy napadne, že máte vo vašom manželovi ďalšie dieťa?

Možno poznáte ten scenár: Idete sa roztrhať, aby mal všetko. Navarené, upratané, ožehlené. A keď vy potrebujete aspoň jeho pozornosť, či porozprávať sa s ním, vypína zvuk a tvrdí, že je unavený. Predtým pozorný, teraz hluchý i nemý. Žeby nejaký vírus? Vírus zvaný manželský stereotyp. Vám potom neostane nič iné, len začať doň rýpať, aby si vás všimol.

Na začiatku milenka, teraz matka

Prečo to nie je stále také úchvatné, ako na začiatku vzťahu? Lebo namiesto milenky vo vás vidí matku. A k matke predsa nemôže cítiť vášeň. Akonáhle sa zo vzťahu stane predvídateľný stereotyp, láska k partnerke začína nadobúdať podobu lásky k matke. Muž si je vami absolútne istý. Ste pre neho predvídateľná a vždy po ruke. Staráte sa oň a rýpete. Presne ako jeho matka. Z objektu jeho vášne sa stáva milá, starostlivá bytosť. Jednoducho povedané: “ Nech sa trebárs zblázni a kričí na mňa, ale ja viem, že ma má rada, takže si môžem robiť, čo chcem.“ Tak toto hádam nie?! Ako to zmeniť?

Ako byť stále preň milenka?

Muži sami vedia, že to nie je v poriadku, no tak nejako sa nechajú viesť nutkaním zistiť, ako ďaleko môžu zájsť. Presne ako naše deti. Samozrejme nie všetci sú rovnakí. Väčšina však skúša, čo všetko si môžu dovoliť. Preto hneď na začiatku stanovte hranice nielen za seba, ale i za svojho partnera. Chcete byť preň naďalej milenkou? Potom by ste ho mali udržať v neustálej pozornosti ( nie v pozore ). Tak bude mať stále záujem o vzťah, a preto sa bude i viac snažiť. Nechávať si zadné dvierka. Nech si myslí, že nie je pre vás jediným a definitívnym riešením, a že vždy máte na výber.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk