Manželka Toma Hanksa si dala odstrániť prsníky

Rita Wilson  a Tom Hanks
Rita Wilson a Tom Hanks facebook.com

Podobný zákrok podstúpila aj Angelina Jolie či Anastacia.

Americká herečka a speváčka Rita Wilson prezradila, že podstúpila obojstrannú mastektómiu a následnú plastickú operáciu po tom, ako jej diagnostikovali rakovinu prsníka. Päťdesiatosemročná manželka herca Toma Hanksa to uviedla vo vyhlásení pre magazín People.

Minulý týždeň som podstúpila obojstrannú mastektómiu a následnú plastickú operáciu, pričom môj manžel bol pri mne. Spravila som tak po tom, ako mi diagnostikovali invazívny lobulárny karcinóm prsníka. Momentálne sa zotavujem a čo je najdôležitejšie, lekári očakávajú úplne uzdravenie. Prečo? Pretože som to zachytila včas, mám úžasných lekárov a pretože som sa opýtala na názor aj druhého lekára. Mala som lobulárny karcinóm in situ (LCIS), ktorý lekári dlhodobo dôsledne sledovali pomocou mamografie a magnetickej rezonancie. Nedávno po dvoch biopsiách objavili pleomorfný lobulárny karcinóm in situ (PLCIS). Spomínam to preto, že sa o ňom veľa nevie a často ho objavia spolu s duktálnym karcinómom in situ (DCIS). Odľahlo mi, keď patologické vyšetrenie ukázalo, že nejde o rakovinu. Avšak kamarátka, ktorá mala rakovinu prsníka, mi poradila, aby som to prekonzultovala aj s iným lekárom a moja intuícia mi napovedala, že by som to mala spraviť. A druhý patológ objavil invazívny lobulárny karcinóm. Túto diagnózu následne potvrdil aj ďalší odborník. Hovorím o tom, aby som poučila aj ďalších ľudí, že názor ďalšieho odborníka je pre vaše zdravie rozhodujúci. Nemáte čo stratiť, ak budú názory oboch rovnaké, ale môžete získať veľmi veľa, ak sa vďaka tomu podarí objaviť niečo nové, čo sa stáva. Včasné diagnostikovanie je základ. Cítim sa požehnaná, že mám milujúceho a podporujúceho manžela, rodinu, priateľov a lekárov a že som ťažila z pokroku v oblasti liečby rakoviny prsníka a plastickej chirurgie. Každým dňom mi je lepšie a teším sa, keď sa úplne uzdravím. Dúfam, že týmto povzbudím aj ostatných, aby sa pýtali na druhý názor a verili svojim inštinktom, ak majú pocit, že niečo nie je v poriadku,“ napísala Wilson.

Čítajte aj: Angelina Jolie hrozí rakovina, nechala si odstrániť prsníky

Rita Wilson je známa napríklad zo snímok Bezsenné noci v Seattli (1993), Teraz a potom (1995), Všade samé zvončeky (1996), Psycho (1998), Nevesta na úteku (1999), Náš príbeh (1999) či Nejako sa to komplikuje (2009). Venuje sa tiež produkcii a účinkuje na Broadwayi. Ako speváčka má na konte album AM/FM (2012). Za Toma Hanksa sa vydala v roku 1988 a má s ním synov Chestera a Trumana.

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk