Manuál: Ako sa liečiť držaním prstov

Ruky

Metóda, ktorá vám môže pomôcť uľaviť od bolestí a zdravotných problémov, a to jednoduchým spôsobom.

Pri osobných terapiách používam rada metódu Jin Shin Jyutsu – liečivé prúdenie a vždy dávam klientom aj „domáce úlohy“, ako si môžu sami pomôcť a naštartovať si samoliečenie. Pri liečivom prúdení sa pomocou prikladania rúk na miesta zvané „zámky“ harmonizujú meridiány. Podobá sa trošku akupresúre, len prstami sa nič nepritláča.

Pre samoliečbu sa odporúča metóda držania prstov. Je to veľmi jednoduchý spôsob harmonizácie energetického toku v celom tele, treba len trochu času a voľné ruky. Môžete využiť čas v MHD, ako spolujazdec v aute, v čakárni, v rade v obchode, na porade pod stolom ;), pri zaspávaní a budení sa.

Základný „program“ na deň je, držať každý prst a dlaň 2-3 minúty. HOTOVO. Ľahké že? Prsty držte ľahko, netlačte. Dlaň sa prúdi položením prstov jednej ruky na dlaň druhej ruky. Pri niektorých prstoch pocítite pulzovanie, pri iných horúčavu. Najlepšie je vyskúšať a stanoviť si pre seba najvhodnejšiu dobu a intenzitu prúdenia.

Môžete držať aj len jeden prst, pri akútnych ťažkostiach je najlepšie prúdiť daný prst 20 minút. Pre rýchle zistenie, ktorý prst si „žiada“ byť prúdený, stlačte poriadne najspodnejší  kĺb prstu (smerom k ruke). Držte potom ten, ktorý najviac bolel.

Drzanieprstov01 786x1024.jpg

Drzanieprstov02 1024x985.jpg

Palec – človek odpočívajúci vo svojom strede

„Stráviť všetko čo zjeme, zažijeme a myslíme“

Posilňuje sebadôveru, pomáha pri vytvorení sympatií a súcitu s inými. Pomáha pri depresiách, pocitoch nenávidenia, posadnutosti, strachu.

Prúdiť ak máte: ťažkosti trávenia, nadúvanie, problémy so žalúdkom, slezinou a pankreasom, pálenie záhy, bolesti hlavy, nôh, ťažkosti s hrudníkom, s vylučovaním, chrbticou, s rovnováhou, pre reguláciu váhy, chýbajúcu pradôveru.

Farba: žltá
Element: zem
Prúd orgánov: žalúdok, slezina
Orgán: pokožka
Harmonizuje: starosti
Dodáva: sebadôveru
Stavce: 1. krčný, 1. a 7. hrudníkový, 1. krížový, kostrč

Ukazovák – byť v rovnováhe so životným plánom

„Držať všetko v toku“

Pomáha odpútať sa od strachu, neistoty, perfekcionizmu a hanblivosti. (Skúste držať ukazovák pri návšteve zubára.)

Farba: modrá
Element: voda
Prúd orgánov: obličky, močový mechúr
Orgán: svaly
Harmonizuje: strach
Dodáva: odvahu
Stavce: 2. krčný, 2. a 8. hrudníkový, 2. krížový, kostrč

Drzanieprstov03 1024x971 1.jpg

Prostredník – byť v kozmickom rytme

„Olejová kanvica života“

Zvyšuje duchovnú čulosť, nenechá nás prepadnúť frustrácii a zúrivosti.

Prúdiť ak máte: problémy s pečeňou a žlčníkom, dýchaním, horúčku, bolesti hrdla, stázu v slabinách a nohách, poruchy trávenia, ťažkosti s hrudníkom, chrbtom, bedrami, šijou, pažami, poruchy rozmnožovacích orgánov.

Farba: zelená
Element: drevo
Prúd orgánov: pečeň, žlčník
Orgán: kĺby, šlachy, väzy
Harmonizuje: hnev
Dodáva: tvorivú silu
Stavce: 3. krčný, 3. a 9. hrudníkový, 3. krížový, kostrč

Prstenník – vypustiť a znova začať

„Spracovať všetko, čo nám ide pod kožu.“

Pomáha nám zanechať všetko nepotrebné, rozlúčiť sa a smútiť, hlavne tým, ktorý nevedia plakať alebo žialiť. Harmonizuje sklamanie, pocity viny a negatívne myslenie.

Prúdiť ak máte: problémy s pľúcami a hrubým črevom, chrbticou, zažívaním, nohami, poruchy spánku, tlačenie očí, dýchacie problémy, alergie, napäté stehná, problémy so srdcom, karcinómy, akné, tumory.

Farba: biela
Element: vzduch
Prúd orgánov: pľúca, hrubé črevo
Orgán: väzivové tkanivo, hlbšia kožná vrstva
Harmonizuje: smútok, žiaľ
Dodáva: zdravý rozum
Stavce: 4. krčný, 4. a 10. hrudníkový, 4. krížový

O autorke:

Dipl. Energetikerin Tina Burgwieser sprevádza ľudí na ceste k mieru a radosti v duši v centre Effata Vita v rakúskom Hainburgu.
Img_2551 1.jpg

Venuje sa meditácii, sebarozvoju, liečeniu energiou, kreatívnej tvorbe, kabalistickej numerológii. Pomáha ľuďom nahliadnuť do svojho vnútra, objaviť, pochopiť a spracovať svoje strachy, presvedčenia, očakávania, ukľudniť myseľ, naučiť sa žiť harmonický život, pochopiť samého seba a zároveň iných, zmeniť svoju realitu, získať vnútorný pokoj a spokojnosť a rozvinúť život v ľahkosti a radosti.

Vedomému rozvíjaniu liečiteľských schopností sa začala venovať v roku 2008 a úspešne absolvovala dvojročnú školu liečenia energiou a ďalšie sebarozvojové a liečiteľské semináre, kurzy a workshopy.

Od roku 2012 vedie pravidelne meditácie, semináre a kurzy, pomocou ktorých mohli už mnohí získať vnútorný kľud, vyrovnanie a vykročiť s novými silami do života.

www.cestaksebe.com

Malíček – perfektná životná sila

„Jadro nášho života.“

Pomáha nám žiť zo srdca, byť verní našej vlastnej pravde. Tým vzniká ľahkosť a pokoj, môže dokonca zlepšiť vzťah k partnerovi (asi že: partner je taký aký bol, len teraz mi je to už jedno :-))

Prúdiť ak máte: problémy so srdcom a tenkým črevom, odchýlky v tlaku, pri liečbe kostí a poranení, ťažkosti so záhlavím, meravý chrbát, poruchy rovnováhy, problémy so srdcom, ušami, očami a nadobličkami.

Dlaň – nekonečný zdroj energie

Spája nás s nekonečným zdrojom energie, ktorý vyživuje naše bunky. Vytvára príjemnú vyrovnanosť a usporiada chaos.

Prúdiť ak máte: stŕpnuté nohy alebo ruky, problémy s štítnou žľazou, chýbajúcu chuť do života.

Farba: oranžová
Prúd orgánov: všetky orgány, pupočný prúd, trojitý kotlík, bránica, krvný obeh
Harmonizuje: chaos
Dodáva: pôvodnú dôveru
Zámky: 26

Prstom na nohách sú priradené hore uvedené vlastnosti presne v opačnom poradí (palec na nohe = malíček na ruke.) Najlepšie priradíte správne prsty keď si prekrížite ruky a priložíte k nohám :).

Pár vyskúšaných trikov:

Pri zabehnutí: okamžite chyť vnútorné strany kolien, tak aby bola dlaň z boku na kolene a prsty obklopujú po strane kĺb. Chytenie týchto bodov (ináč sú to zámky s číslom jedna) zapríčiní okamžité roztiahnutie pľúc a dýchacej dutiny. Funguje to aj keď ti tieto body chytí niekto iný – vyskúšali sme pri šoférovaní, jeden bod som držala ja, druhý šofér – a v momente bolo po zabehnutí.

Pri menštruačných bolestiach, alebo ťahaní v krížoch a podbrušku: priložte na ľavej ruke špičku palca na špičku malíčku a na pravej ruke špičku palca na bok posledného článku prstenníka (toto držanie sa nazýva mudra).

Jogging bez behu: posaďte sa na 10 minút na ruky, je jedno akou stranou sú otočené dlane. Načerpáte energiu do tela, zvýšite aktivitu svalov a podporíte krvný obeh. A že prečo sedia deti často na rukách ?

Pri ťažkom žalúdku: držte si 20 minút palec, podporí to trávenie. A že prečo si deti cmúľajú palce ?

Zdroje: Ingrid Schlieske – Japanisches Heilstömen, Waltraud Riegger-Krause – Jin Shin Jyutsu, Friedl Weber – Jin Shin Jyutsu

Tu je link pre osobné konzultácie v Zentre Effata Vita

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk