Lyžiari Žampovci ukončili sezónu vo veľkom štýle!

Vitaz zampa cup.jpg
Foto: Veronika Hornikova

ŠTRBSKÉ PLESO 27. marca 2019 (DJ/PR) – 6. ročník ŽAMPA CUP priniesol aj slovenský rekord.

Už po šiestykrát sa uskutočnili v areáli Štrbského Plesa unikátne detské preteky – ŽAMPA CUP. Na tohtoročnom podujatí sa zúčastnilo vyše 400 detských pretekárov, a v rámci akcie sa dokonca podaril zápis do Knihy slovenských rekordov.

Bratov Žampovcov, Andreasa a Adama si nevieme inak predstaviť ako na lyžiach. Myšlienka usporiadať ŽAMPA CUP pre detských nadšencov tohto zimného športu vznikla ešte pred 7 rokmi a túto nedeľu prebehol jeho šiesty ročník. „Som nesmierne rád, že sme úspešne zvládli ďalší a zároveň rekordný ročník ŽAMPA CUP. Bol vrcholný  nielen v počte zúčastnených, ale doslova sa nám podaril vytvoriť slovenský rekord za najpočetnejší zjazd na lyžiach v rade za sebou, s počtom 285 lyžiarov! Veľmi nás teší, že sme v deckách prebudili zdravú súťaživosť a chuť hýbať sa. A aj vďaka naším partnerom, žiadne dieťa neostalo bez odmeny. Tak isto dúfame, že si deti užili pravý lyžiarsky pocit z jedinečného preteku, kde mali možnosť si zmerať sily v súboji paralelne proti sebe a veríme, že ich to motivuje do ich budúcej kariéry v športovom alebo osobnom živote,“ hovorí organizátor a lyžiarsky pretekár Andreas Žampa.

O vytvorenie rekordu sa postaralo 285 detí a pod kontrolou komisára Igora Svítoka získal 6. ročník ŽAMPA CUP zaslúžený certifikát s potvrdením o zápise do Knihy slovenských rekordov. Samotný rekord sa niesol aj v charitatívnom duchu, keďže „lyžiarsky vláčik” odštartoval HUGO – maskot charitatívneho projektu HODINA DEŤOM v spolupráci s generálnym partnerom podujatia ŽAMPA CUP – o. z. BILLA ľuďom. „Som naozaj nadšený, že sme mohli byť súčasťou tohto podujatia a zároveň tak podporiť akciu, ktorá je jediná svojho druhu  na Slovensku. Bratia Žampovci sú našimi športovými ambasádormi a my sa spolu s nimi podieľame na podpore nádejných športových talentov. Rovnako aj prostredníctvom takýchto aktivít chceme upriamiť pozornosť širokej verejnosti na zdravý životný štýl a motiváciu detí i dospelých viac športovať,“ hovorí nadšene Tomáš Staňo, predseda predstavenstva o. z. BILLA ľuďom. Do rekordného vláčika sa zapojili všetci traja bratia Žampovci, na čele s najmladším členom Teom, ktorý sa na krátku chvíľu predstavil ako maskot HUGO, za ním sa spustil najstarší brat Adam a „hada” uzatváral Andreas.

Certifikat sr_oz billa ludom.jpg
Foto: Veronika Hornikova

Podujatie podporili aj tváre z úspešného seriálu Oteckovia – Marek Fašiang, Oliver Oswald a Maroš Baňas, a celé podujatie ŽAMPA CUP moderoval Matúš Krnčok z rádia Európa2. Celkovým víťazom sa stal opäť minuloročný držiteľ putovného pohára – Blažej Budz. „Veľmi sa tešíme, že sa do tohto ročníka zapojilo toľko nadšených detí, lepšie ukončenie zimnej sezóny sme si ani  nevedeli predstaviť a už sa tešíme na  7. ročník ŽAMPA CUP,“ uzatvára Adam Žampa.

Viac informácií:

ŽAMPA CUP
https://www.instagram.com/zampacup/

ADAM ŽAMPA
WEB – http://www.adamzampa.com/
INSTAGRAM –  https://www.instagram.com/adamzampa13/
FANPAGE – https://www.facebook.com/adam.zampa13/

ANDREAS ŽAMPA
WEB – https://www.andreaszampa.com/
INSTAGRAM –  https://www.instagram.com/andreaszampa/
FANPAGE  – https://www.facebook.com/andreas.zampa13

TEO ŽAMPA
INSTAGRAM – https://www.instagram.com/teo.zampa/

Zdroj:

PR MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ
MANAŽÉR TOMÁŠ KOSTELNIČÁK

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk