Lana Del Rey predstavila v Las Vegas singel West Coast

Lana Del Rey
Lana Del Rey SITA/AP

Oficiálna premiéra singla je naplánovaná na pondelok 14. apríla.

Americká speváčka Lana Del Rey predstavila v piatok v noci v Las Vegas prvý singel z očakávaného albumu Ultraviolence.

Svetovú premiéru však bude mať až v pondelok 14. apríla, speváčka počas živého vystúpenia zaspievala iba časť z neho bez sprievodu hudobných nástrojov.

Len po refrén? Nie? Zaspievam vám iba časť, bez kapely,“ dohodla sa 27-ročná interpretka so zúčastnenými divákmi a diváčkami, ktorí si jej vystúpenie prišli pozrieť do The Chelsea.

Lana Del Rey, občianskym menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka.

Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, Summertime Sadness, National Anthem, Dark Paradise a Born To Die.

Na konte má tiež ďalšie tri EP nahrávky Lana Del Rey (2012), Paradise (2012) a Tropico (2013). Speváčka už stihla získať dve Brit Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na tri NME Awards či dve Grammy. Najnovší album Ultraviolence by mal podľa posledných informácií vyjsť v máji, oficiálne však tento termín zatiaľ nepotvrdili.

https://www.youtube.com/watch?v=f_VYIef4tOE

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk