Lana Del Rey má názov pre prvý singel

Lana del Rey
Lana del Rey SITAAP

Dvadsaťsedemročná speváčka by mala štúdiovku Ultraviolence uviesť na trh v máji.

Americká speváčka Lana Del Rey prezradila názov prvého singla z očakávaného albumu Ultraviolence, ktorý by mal podľa posledných informácií vyjsť v máji.

Pieseň má názov West Coast. Dvadsaťsedemročná rodáčka z New Yorku prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter tiež uviedla, že skladbu Meet Me In The Pale Moonlight, ktorá sa tento týždeň objavila na internete, napísala už pred štyrmi rokmi pre iného interpreta či interpretku.

Lana Del Rey, občianskym menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka.

Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, Summertime Sadness, National Anthem, Dark Paradise a Born To Die. Na konte má tiež ďalšie tri EP nahrávky Lana Del Rey (2012), Paradise (2012) a Tropico (2013).

Speváčka už stihla získať dve Brit Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na tri NME Awards či dve Grammy.

https://www.youtube.com/watch?v=aZPFvVM_5ik

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk