Láka vás flirt so šéfom? Toto by ste mali vedieť

Flirt
thinkstockphotos

Flirtovanie na pracovisku nie je žiadnou novinkou. Na čo si však dať pozor a ako na to?

Máte neodolateľného nadriadeného a chcete si s ním zaflirtovať? Alebo len jednoducho použiť ženské zbrane na zlepšenie pracovnej kariéry či zdvihnutie sebavedomia? No opatrne. Zvlášť so šéfom by flirt mohol byť nebezpečný, ak by sme na to išli nevhodným spôsobom. Ide predsa o vaše zamestnanie. Prípadne zosmiešnenie by mohlo urobiť pracovné prostredie neznesiteľným a v najhoršom prípade by ste mohli o prácu prísť. Takže ako na to?

Sila úsmevu a očného kontaktu

Hlavné zbrane flirtovania spočívajú v správnom úsmeve v správny čas. To neznamená, aby ste sa na šéfa vyškierali, vždy keď na vás pozrie. Hlavne to nerobte, ak vám niečo vážne vysvetľuje. Najvhodnejšie príležitosti na flirt sú počas uvoľnenej atmosféry na pracovisku alebo na športovom dni, vianočnom večierku či posedení. No na takýchto spoločných stretnutiach treba zvážiť, či vám stojí za to robiť zlú krv v kolektíve. Ostatné kolegyne vás za to asi zbožňovať nebudú.

Mimika, gestá, vhodná konverzácia

Dôležitými spoluhráčmi sú naše gestá, postoj tela. To ako pôsobíme navonok. Žmurkanie, pohrávanie si s vlasmi, odhaľovanie šije, prechádzanie si prstom po perách patrí skôr do baru. V pracovnom prostredí závaží viac vhodná konverzácia, aj keď to neplatí na každého nadriadeného. Vtipná poznámka, malá lichôtka myslená úprimne, milé priateľské správanie, to sú účinné zbrane na každého muža. Len všetko s mierou. Najmä vo vzťahu k nadriadenému by prehnaná srdečnosť a lichôtky mohli vyznieť ako podlizovanie.

Cíťte sa krásna a v pohode

To, čo si o sebe myslíte vy, budú si myslieť i iní. Okolie vníma vaše vyžarovanie. Úspech flirtu nielen so šéfom spočíva vo vašej uvoľnenosti a prirodzenosti. Počúvajte svoj ženský inštinkt, on vám napovie, kedy je vhodný čas na flirt a kedy vytiahnuť tú správnu ženskú zbraň.

Vhodné oblečenie

Prísť na poradu v minisukni, ktorú by ste ani nemuseli mať a s dekoltom, z ktorého vám vypadávajú prsia, vám dozaista zaručí pozornosť všetkých mužov, ale bude to mať opačný efekt, aký ste si želali. Chcete si predsa so šéfom zaflirtovať a nie sa s ním vyspať? Slušivý sexi kostýmček, ktorý akurát len podčiarkne vaše prednosti skôr pozitívne zaujme ako módne kreácie vhodné na výkon najstaršieho remesla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk