Kuriózny zákrok: Žena počas operácie pripravovala olivy

Pacientka počas operácia pripravovala olivy
Ilustračné, zdroj foto: Gettyimages

Pacientka pripravila v priebehu jednej hodiny 90 olív.

Lekári už žiadali pacientov, aby počas operácie mozgu hrali na husle či na gitaru, zatiaľ však neexistuje žiadny záznam o tom, že by niekto na operačnom stole plnil olivy. Presne to robila 60-ročná Talianka, keď jej odstraňovali nádor z ľavého temporálneho laloku.

Za hodinu pripravila až 90 olív

Neurochirurg Roberto Trignani z nemocnice v talianskom meste Ancona uviedol, že dva a pol hodiny trvajúca operácia sa podarila „veľmi dobre„. Jeho pacientka pripravila v priebehu jednej hodiny 90 olív.

Ľavý temporálny lalok je zodpovedný za reč, pamäť a pohyb pravej časti tela. Lekár pre tlačovú agentúru Ansa vysvetlil, že metóda operovania pri vedomí „umožňuje monitorovať pacienta počas práce a kalibrovať zákroky„.

Operácia pri vedomí pacientov sa vykonala už 60-krát

Trignani, ktorý bol súčasťou 11-členného zdravotníckeho tímu, už uskutočnil v posledných rokoch asi 60 operácií mozgu na pacientoch pri vedomí. Jeden pacient v Ancone dostal napríklad za úlohu sledovať kreslené seriály. Príprava plnených olív z Ascoly, špeciality regiónu Marky, je však oveľa komplikovanejšia, pripomínajú talianske médiá.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk