Kruhy pod očami. Ako na ne?

Kruhy pod očami. Ako na ne?
thinkstock.com

Trápi vás unavený pohľad? Poradíme vám, ako sa popasovať s farebnými nedokonalosťami v okolí očí.

Kruhy pod očami trápia takmer každú ženu. Vplyvom genetiky môžeme zdediť aj tento problém. Hnedé kruhy pod očami sa zvyčajne vyskytujú ako vnútorný problém, zatiaľ čo modré alebo fialové sú skôr viditeľné vplyvom nedostatku spánku, zlej životosprávy, prípadne vplyvom veku.

[captionid=“attachment_18924″align=“alignright“width=“640″]
Kruhypodočami.Akonane?
zervacosmetics.sk

zervacosmetics.sk[/caption]

Je dôležité dopriať si minimálne osem hodín denne spánku, pokiaľ nechcete tento problém riešiť len prekrývaním mejkapom. Spánok je významná fyziologická potreba, ktorú si človek nesmie odopierať. Všímajte si, či dostatočne pijete vodu, ako sa stravujete, či ste vystavované permanentne stresovým situáciám a podobne. Tieto problémy sa odzrkadľujú na našej koži.

[captionid=“attachment_18925″align=“alignright“width=“640″]
Kruhypodočami.Akonane?
zervacosmetics.sk

zervacosmetics.sk[/caption]

Redukcia farebnosti kruhov

Existujú aj produkty, ktoré napomáhajú k eliminovaniu farby kruhov. Jedným z veľmi vyhľadávaných pomocníkov v boji proti tomuto problému je očné sérum Herbarium, z rady prírodných produktov ZERVA cosmetics. Tento zázrak je postavený na receptúre čisto prírodných zložiek. Základ jemnej emulzie tvorí olivový olej s vysoko hydratačným účinkom. Ďalšie zložky sú kyselina hyalurónová, aloe vera, voda, výťažky zo slnečnice, ktorá vypína a vyhladzuje pleť. Vďaka kyseline olejovej z olív vaše očné okolie nadobudne stratenú pružnosť. Sérum potláča farebnosť kruhov pod očami, takže známky únavy sa zredukujú. Neobsahuje žiadne parabény, ropu, ani silikóny. Produkt nie je testovaný na zvieratách a je distribuovaný v ekologicky rozložiteľnom obale.

Prečítajte si: Aké sú funkcie korektoru?

Krytie kruhov pod očami

Veľa žien je mylne presvedčených, že na kruhy pod očami by sa mal aplikovať svetlý korektor pre rozjasňujúci efekt. Samozrejme, rozjasňovač je dôležitý, ale ako finálny krok líčenia. Pokiaľ si chcete nepeknú farbu okolo očí zneutralizovať, je potrebné naniesť korektor podľa odtieňu kruhov. Žltkastý na modré kruhy, oranžový na hnedé kruhy. Tmavší korektor zjemní farebné rozdiely pokožky a vytiahne farbu kruhov na tón vašej pleti, čím sa nadobudne sviežosť a jednotnosť pleti.

Ideálna forma korektoru je krémová s prírodnými výťažkami. V rámci produktov ZERVA cosmetics nájdete taký, ktorý sa neusádza vo vráskach a má vysoko krycie účinky. Complete coverage je výstižný názov pre úžasný produkt s jemnou receptúrou navrhnutou tak, aby vaše oči zažiarili prirodzeným a sviežim nádychom. Môžete ho použiť v kombinácii s mejkapom, no jeho prirodzené odtiene a schopnosť prispôsobenia sa pokožke vám dovoľuje použiť ho aj samostatne. Keď ho zafixujete transparentný púdrom, vydrží v jednotnej podobe celé hodiny bez zmeny.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk