Krištáľové krídlo 2019: Mimoriadne ocenenie si odniesol Ivan Vulev

Ivan Vulev
Zdroj foto: Miriam Šramová

V nedeľu večer sa v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave konalo každoročné slávnostné udeľovanie cien Krištáľové krídlo. Významnú cenu si odnieslo až trinásť osobností.

Najvýraznejšie a najúspešnejšie osobnosti kultúrneho, spoločenského, hospodárskeho a verejného života Slovenska ocenili počas galavečera Krištáľové krídlo v kategóriách: Divadlo a audiovizuálne umenie; Filantropia; Hospodárstvo; Hudba; Inovácie a startupy; Medicína a veda; Publicistika a literatúra; Populárna hudba; Šport a Výtvarné umenie.

Mená laureátov zverejnili až na galavečeri. Známi vopred boli iba laureáti Mimoriadnej ceny, ktorú tento raz udelili dvom osobnostiam.

Nositeľmi Mimoriadnej ceny sa stali odborník a priekopník nového medicínskeho odboru intervenčnej rádiológie Ivan Vulev a divadelný a filmový scénograf Jozef Ciller. Podľa odbornej poroty obe tieto osobnosti svojou tvrdou prácou a výsledkami presvedčili, že Mimoriadna cena patrí práve im.

Ivan Vulev je medzinárodne uznávaný odborník a priekopník odboru intervenčnej rádiológie na Slovensku. Vykonal viac ako 10-tisíc operačných výkonov. Spolu so svojím tímom vybudoval Centrum intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby, ktoré sa zameriava na najmodernejšiu miniinvazívnu liečbu najsmrteľnejších ochorení. Nemocnica CINRE je najväčším pracoviskom na Slovensku a ako jediná dokáže smrteľné ochorenia až do 24 h od jej vzniku. U poistencov získala v roku 2019 najvyššie hodnotenie zo všetkých ústavných zdravotných zariadení. Za krátku dobu sa stala medzinárodným centrom excelentnosti v miniinvazívnej liečbe a školili sa v nej už špecialisti z 15 krajín. Každý jeden pacient je pre neho výzvou a novým príbehom.

Okrem spomínaných si významné ocenenie odniesli aj Juraj Kukura, Petra Vlhová, Rudolf Dobiáš, Eva Klikáčová, Juraj Griglák či Sima Martausová a ďalší. Záštitu nad 23. ročníkom cien prevzal predseda vlády SR Peter Pellegrini.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk