Kreatívny otec mení kresby detí na umelecké diela

Kreatívny otec mení kresby detí na umelecké diela
Tatsputin

Kreatívny otec, ktorý pre prácu trávi veľa času v lietadle odlúčený od rodiny, si so sebou na cesty vždy berie aj nové kresby svojich dvoch detí. Počas dlhých hodín na palube lietadla ich následne mení na originálne umelecké diela, ktoré zbožňujú deti i dospelí.

Keď sa spojí kreativita a neskazené vnímanie sveta detskými očami s estetickým talentom a skúsenosťami dospelého človeka, môže vzniknúť netradičné umenie priťahujúce pozornosť širokej verejnosti. Dôkazom sú aj originálne kresby, ktoré sa objavili na internete po tom, ako ich anonymný používateľ vystupujúci pod meno Tatsputin zverejnil na sociálnej sieti Reddit.

„Každý mesiac letím kvôli práci na desať dní mimo USA. Pred odchodom mi deti vždy dajú obrázky, ktoré pre mňa nakreslili. V lietadle ich vyfarbím a po návrate im kresby vrátim. Nič prehnané. Deti ich milujú,“ uviedol kreatívny otec, ktorý našiel šikovný spôsob, ako si naraz skrátiť čas a potešiť svoje deti.

Výsledné kresby v sebe spájajú detskú fantáziu a nemotornosť, ktorým po zásahu dospelej ruky pribudne nový rozmer. Tatsputin tvrdí, že množstvo ostrých farbičiek v príručnej batožine letiskovému personálu neprekáža. Umelec sa však vie vynájsť aj v kritických situáciách.

„Prvýkrát, keď som si zabudol zobrať farbičky do lietadla, som sa rozhodol vyfarbiť omaľovánky mojich detí na iPade. Nemusím ani dodávať, že sa každému páčili, a tak som sa rozhodol, že sa zdokonalím aj v tomto médiu,“ uviedol otec päťročnej dcéry a sedemročného syna.

Umelec priznal, že deti mu niekedy pred odchodom porozprávajú aj príbeh, ktorý sa s danou kresbou spája a to mu následne uľahčuje vyfarbovanie. „Keď mala dcéra päť rokov, nakreslila mi slonieho chlapca a povedala mi, že jej počas spánku chodí šepkať sny. Podľa toho som potom zvolil farby,“ vysvetlil Tatsputin.

Kresby majú veľký úspech nielen u detí, ale aj u dospelých a umelcovi pomáhajú zostať v úzkom kontakte s deťmi aj na cestách. „Mali by ste to skúsiť aj vy,“ odporúča Američan.

http://imgur.com

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk