Krásne zuby celebrít: Toto sú ich triky

Miley Cyrus
Miley Cyrus SITA/AP

Vedia to aj úspešné osobnosti. Vieme to aj my. Žiarivý úsmev je najkrajším šperkom každej ženy.

S krásnymi zubami máme o dôvod k smiechu naviac. Nie každý ich však dostane do vienka, alebo nesprávnou starostlivosťou o ne príde. Pestované zuby sú vstupenkou k úspechu. Potvrdzuje to tiež štúdia londýnskej King´s College, ktorá tvrdí, že pekné zuby väčšina ľudí vníma ako dôkaz dôveryhodnosti a kompetencie. Pomáhajú nám dosiahnuť úspech aj tým, že so žiarivým úsmevom stúpa i naša atraktivita. Niet divu, že si k nemu nechávajú dopomôcť tiež celebrity. Aké triky, či zákroky využívajú?

Vybielenie zubov

Najobľúbenejším vylepšením úsmevu celebrít je jednoznačne vybielenie zubov. Napríklad herečka Blake Lively rozhodne do vienka biely chrup nedostala, na rozdiel od súčasných fotografií, kde sa pýši krásnym úsmevom. Žlté zafarbenie zúbkov býva väčšinou dôsledkom tenšej skloviny (ktorá sa vekom stále stenčuje)a presvitajúcej zuboviny, ktorá má žltú farbu. Samozrejme i konzumácia určitých potravín či nápojov, ako napr. červené víno, káva alebo lesné plody bielobe v našich ústach nijak neprospieva. Ako to vylepšiť? Na bielenie zubov sa využívajú takzvané kyslíkové radikály, ktoré sa nanášajú na zuby a aktivujú sa špeciálnym svetlom plazmovej lampy. Čím častejšie sa zákrok opakuje, tým sú zuby belšie. Žiarivý úsmev vám vydrží až tri roky.

Vyrovnanie zubov

Príliš odhalené ďasná pri úsmeve (gummy smile) takisto nepôsobia veľmi esteticky. Gummy smile môže byť spôsobený výraznejším rastom hornej čeľuste. Opraví to strojček na zuby alebo chirurgický výkon, ktorý napraví postavenie čeľuste. Príkladom hollywoodskej hviezdy, ktorá si podobným spôsobom nechala vylepšiť úsmev, je aj herečka Jennifer Garner. V deväťdesiatich rokoch na fotkách ukazovala o podstatne viac svoje ďasná ako je tomu teraz.

Jennifer Garner
Jennifer Garner www.popsugar.com/SITA/AP

Nasadenie zubov

Máte výraznú medzeru medzi zubami? Vyriešia to fazety. Sú to tenučké keramické doštičky, ktorými sa dá nielen prekryť veľký medzizubný priestor, ale vyrovnať nepravidelný okraj ďasien. Podobný mala aj Miley Cyrus, ktorá si estetickými fazetami krásne vylepšila úsmev.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk