Korekcie tváre: Ako na to?

Korekcie tváre: Ako na to?
Foto: Michaela Janovská

Chcete vedieť korigovať svoje tvárové črty? Zaujíma vás, ako si tvár opticky zúžiť a vytieňovať? Nechajte si poradiť od odborníka.

Tieňovanie tváre a korigovanie čŕt znamená, že sa potláčajú drobné nedostatky a dokážeme tak ovplyvniť celkové pôsobenie tváre, z modelačného hľadiska.

Pri nanášaní mejkapu sa zvyčajne sústredime na jednu farbu mejkapu, v tóne pleti. Nie je to však jediný odtieň, ktorý by sa mal vyskytnúť na tvári. Na líčka používame tmavšie tóny práve preto, že tento kontrast už vytvára prvé známky modelovania tvárových čŕt, čo značne ovplyvňuje celkové pôsobenie. Vo vizážistike je veľmi podstatný termín rozjaňovač. Mala by si ho zautomatizovať každá žena, pretože robí zázraky. Oblasti pod očami, v strede čela, chrbát nosa a stred brady nám jemne presvetlí, čím opäť vytvárame kontrast. V kombinácii s bronzerom použitým na líčkach už vytvárame efekty a meníme pôsobenie plasticity tváre.

[captionid=“attachment_16982″align=“alignright“width=“640″]
Korekcietváre:Akonato?
zervacosmetics.sk

zervacosmetics.sk[/caption]

Najlepšie farby pochopíte na modelovej situácii.

Prečítajte si: Jesenné trendy v líčení

Aký je postup?

1. Dôležité je zmerať si proporcie svojej tváre:

– tvar – oválna, hranatá, srdcová, prípadne guľatá.

– či máme väčší nos, menšie oči, padnuté viečka a pod.

2. Vždy si musíme všimnúť, ako žena vyzerá bez mejkapu, aké sú prípadné farebné nezrovnalosti (kruhy pod očami), ktoré potom dolaďujeme mejkapom.

3. Mejkap sa dá urobiť taktiež viacerými spôsobmi. Jedným z nich je použitie bielej a tmavo hnedej korekčnej farby. Je to vyššia forma líčenia a dokážeme ňou docieliť krásny čistý, prirodzený a upravený dojem. Taktiež to však môžeme s farbami prešvihnúť. Preto opatrne…

4. Použitie týchto dvoch kontrastných farieb nám dokáže vytvoriť mejkap pre porcelánový typ pleti, ale aj pre snedé exotky. Všetko je o množstve a miešaní použitých farieb.

5. Nanesieme do stredových častí tváre bielu korekčnú tyčinku. Pod oči, na stred čela, chrbát nosa a stred brady. Do vrchnej časti obvodu čela naneste hnedú kamufláž, rovnako po krídlach nosa, smerom na viečko, pod lícne kosti a na spodok brady. (Postup nanášania farieb nie je úplne identický v každom prípade. Odvvíja sa od typu tváre.)

6. Farby rozmazávame plochým alebo rozvetveným štetcom na mejkap tak, aby sme hnedú jemne vmiešavali do bielej a bielu do hnedej. Tak zabezpečíte zjemnenie výrazných odtieňov a rozpracovanie do stratena.

7. Dôležitá je záverečná fixácia púdrom.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk