Koľko milencov potrebuje žena za jeden život?

Milenci, láska, dvaja, sex,

O prelietavosti mužov sa popísalo množstvo článkov. Ako je to ale so ženami? Je pravda, že nám stačí jeden muž za život, pokiaľ spĺňa všetky atribúty dokonalého partnera alebo ich potrebujeme mať v živote viac? Dočítajte sa, aká je pravda.

Žiaľ v živote to funguje tak, že aj tie najkrajšie veci sa okukajú. A dvojnásobne to platí v sexe a láske. Čoraz častejšie sa totiž stáva to, že si partneri prestanú vyhovovať, vášeň sa zmení na nechuť, či averziu a končí sa ako odpor k tomu druhému. Zažívajú tieto pocity vo vzťahoch aj ženy? Alebo je to výlučne mužský problém?

Či ženám stačí jeden milenec na celý život je ťažké odpovedať, nakoľko je to individuálna záležitosť. To, čo jednej žene vyhovuje, inej zase nemusí. Situácia okolo fungujúceho sexu je len otázkou dobrého výberu partnera. A potom aj keď vo vzťahu nastane istý stereotyp, je dôležité, či si muž váži svoju partnerku a od toho všetkého sa to odvíja.

S takým mužom, ktorý vás oddane miluje, nebojí sa experimentov a nuda mu nič nehovorí, to je muž, s ktorým si väčšina žien dokáže predstaviť starnutie.

Miluje ma? 20 prejavov, že jeho srdce patrí vám

Istý prieskum internetovej zoznamky uvádza, že polovica žien a mužov si myslí, že človek by mal za život vyskúšať desať sexuálnych partnerov. Vraj je to ideálny počet.

Ideálny na to, aby v sexe vyskúšal dostatok partnerov a nemusel si po zvyšok života s jedným milencom po boku vyčítať, že si nič neužil. To ale nič nemení na tom, že na monogamnom vzťahu s milencom sa musí pracovať, pretože udržať v posteli vášeň je jednou z najťažších životných výziev.

Počet ľudí, ktorí majú za celý život len jedného sexuálneho partnera, rapídne klesá. No ešte stále sa takí medzi nami nachádzajú. Ide najmä o silno nábožensky veriacich ľudí.

V súčasnosti patrí väčšina slovenského obyvateľstva do skupiny s 11 – 25 sexuálnymi partnermi. Milovaniu sa nebránia a sex berú ako príjemnú a prirodzenú súčasť života.

Na druhej strane vedci poukazujú na to, že kvôli zvýšenej promiskuite narastá aj výskyt rakoviny krčka maternice, ktorá postihuje približne tritisíc žien ročne. Je spôsobená ľudským papiloma vírusom známym ako HPV. Ide o vírus sexuálne prenosný, takže čím väčší počet partnerov máme, tým je väčšie riziko, že sa sama stanete nositeľkou tohto vírusu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk