Kľúč od konfliktu

092018 6 1.jpg

DJ/PR Kniha o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme – kniha o zvládaní konfliktov. Je nemožné žiť bez konflktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať. To je hlavná myšlienka populárno-náučnej knihy „KĽÚČ OD KONFLIKTU“, ktorá je debutom novej slovenskej autorky, mediátorky a koučky Dodky Danovej.

O autorke
„Dlho som si myslela, že istí ľudia problémy majú – a iní nie. Dlho som bola presvedčená, že istí ľudia problémy prevažne vytvárajú a istí ľudia ich prevažne riešia. Dlho som vnímala, že niektorí ľudia sa z problémov vyzujú a iní sa v nich topia. Dlho som verila, že jedinou správnou cestou je predchádzanie problémom – že je možný život bez problémov. Dlho som sa domnievala, že schopnosť riešiť problémy je človeku daná do výbavy pri jeho narodení., a ďalej nič, bodka. Dlho som žila v presvedčení, že keby sa dalo riešeniu problémov naučiť, tak by sa to predsa učilo v škole ako hlavný predmet. Dlho som pozorovala, študovala, pracovala a hlavne žila život plný problémov a konfliktov… aby som včas pochopila, že konflikty sú prirodzenou súčasťou ľudského života. Majú ich všetci. Ľudia sa líšia hlavne spôsobom ich riešenia. Zvládanie problémov a riešenie konfliktov sa dá naučiť.“ – píše o sebe v knihe jej autorka Dodka Danová. Skúsená manažérka, manželka v 35 ročnom manželstve, hrdá matka 3 dospelých detí, šťastná babina 3 vnúčat. Venuje sa konflikt manažmentu, mediácii a kresťanskému koučingu. Pomáha ľuďom zvládať konflikty v sebe aj s inými ľuďmi. Prečo napísala knihu o konfliktoch? „Aby som ľuďom uľahčila ich každodenný život. Svet dnes potrebuje viac tvorcov pokoja ako provokatérov konfliktov “
odpovedá autorka.

O knihe
Populárno-náučná kniha „KĽÚČ OD KONFLIKTU“ je písaná ľudskou rečou, človečinou, pre každého z nás. Pomáha čitateľovi zvládať konflikty každodenného života. Kniha sa skladá z 9 kapitol, každá začína peknou myšlienkou, pokračuje príbehom zo života, nasleduje jadro témy a na záver každej kapitoly sú praktické tipy na domácu úlohu. To všetko na 224 stranách, vo viac ako 50 500 slovách. Kniha je v elektronickej aj tlačenej forme. „KĽÚČ OD KONFLIKTU“ sa teší záujmu čitateľov na Slovensku aj v Cechách. Do svojho katalógu ju krátko po vydaní v roku 20118 zaradili niektoré mestské alebo krajské knižnice.

Na svojom blogu píše autorka na témy mediácia, komunikácia, riešenie konfliktov a príbehy zo života.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk