Každý deň pila zázvorovú vodu. To, čo sa stalo s jej telom, ju prekvapilo

Zázvorová voda

Rovnako ako mnoho ďalších korenín a bylín, je i zázvor dobre známy po celom svete pre svoje blahodarné vlastnosti. Často sa používa v čaji pre zlepšenie trávenia a pomáha vás zbaviť chrípky a prechladnutia.

Ale málokto vie, že toto korenie má jednu dôležitú výhodu: schopnosť rýchlo znížiť hmotnosť. Zázvorová voda – efektívny ľudový liek na chudnutie.

Ako zázvor pomáha chudnúť

  1. Zázvor zlepšuje trávenie
   Používa sa po celé stáročia na liečbu žalúdočných a črevných porúch. Vedci hovoria, že to pomáha zlepšiť trávenie. A nielen to. Takisto sa ľahšie vylučujú toxíny z organizmu.
  2. Zázvor znižuje chuť do jedla
   Okrem zlepšenie trávenia zázvor pomáha znížiť príjem potravy. Táto rastlina má málo kalórií a ľahko potláča chuť do jedla bez vedľajších účinkov. Potvrdzujú to i viaceré štúdie. Ľudia, ktorí pijú nápoj, ktorý obsahuje len 2 gramy zázvorového prášku, jedia oveľa menej v priebehu nasledujúcich šiestich hodín.
  3. Zázvor znižuje kortizol
   Chronický stres vedie k zvýšenej hladine kortizolu. A to zase vyvoláva deštrukciu svalov a ukladanie tuku, a to najmä v oblasti brucha.
  4. Zázvor pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi
   Ak chcete, aby vaše telo správne spaľovalo tuk, hladina cukru v krvi by mala byť normálna. V prípade príliš nízkej si telo začne vytvárať zásoby tuku. Ak je hladina naopak príliš vysoká, máte chuť jesť veľa sladkostí.

Ako si pripraviť zázvorovú vodu

Budete potrebovať

 1. 1,5 šálky vody
 2. 6-10 g strúhaného zázvoru

Príprava

Dajte variť vodu. Pridajte nastrúhaný koreň zázvoru. Nechajte povariť na miernom ohni po dobu 20 minút.

Používanie

Zázvorovú vodu pite 2 hodiny po raňajkách. Môžete tiež nosiť so sebou v termoske a piť po celý deň. Nie dlhšie ako týždeň.

 V prípade, že článok bol pre vás užitočný, nenechajte si ho pre seba, ale podeľte sa s priateľmi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk