Juraj Bača verí ľuďom: Vraj ich koronavírus môže zmeniť

Juraj Bača
Zdroj foto: www.instagram.com

Mladý herec prezradil, ako on vníma budúcnosť. 

BRATISLAVA 7. apríla (SITA) – Slovenský herec Juraj Bača podľa vlastných slov verí, že sa ľudia s neustále sa šíriacim koronavírusom naučia postupom času žiť. „Ja stále verím v silu našej spoločnosti, verím, že tá panika a strach, ktorý teraz máme, o chvíľočku opadne a naučíme sa s tým žiť. Nemyslím si totiž, že ten vírus úplne zmizne, podľa mňa tu bude stále a bude sa periodicky vracať, tak ako chrípka a čokoľvek iné, s čím sa bežne pasujeme,“ vyjadril sa v rozhovore pre agentúru SITA. „A verím aj tomu, že potom, keď sa naša spoločnosť vráti do starých koľají, vrátime sa lepší a silnejší,“ dodal.

Umelci sa pritom podľa známeho herca vrátia do starých koľají ako poslední. „My sme boli, bohužiaľ, tí prví, ktorí sme museli vypnúť tie naše stroje a budeme asi aj poslední, ktorí ich budú zapínať, ale tie chvíle, ktoré teraz môžem zažívať doma a s blízkymi, keďže bývam kúsok od rodičov, sú naozaj nenahraditeľné. Veľa sa rozprávame a trávime spolu kopec kvalitného času, a to je pre mňa momentálne to najcennejšie, čo môže byť. Chvalabohu, sme zatiaľ všetci zdraví. Čo sa týka pracovného nasadenia, ani by som sa teda celkom nesťažoval na to, že to je teraz tak, ako to je. Snažím sa vidieť vo všetkom tom zlom aj niečo dobré a to spomalenie, ktoré so sebou karanténa prináša, podľa mňa mnohým len prospeje… Kedysi sme žili oveľa pomalšie, mnohí si to pamätajú, ja tiež, a dalo sa to a podľa mňa to malo aj niečo do seba, len sa pozrime, z čoho všetkého sa zotavuje naša planéta…,“ podotkol Bača.

Okrem najbližšej rodiny sa herec momentálne nestretáva s nikým, ani nikam nechodí. Voľný čas trávi doma a v záhradke, z času na čas si vyjde akurát za dom do lesa. „Stanovil som si to tak bez ohľadu na to, či to teraz nejaké nariadenie prikazuje alebo nie, príde mi zodpovedné nechodiť teraz na miesta, kde sa pohybuje veľa ľudí. Ak idem do lesa, tak cestičkami, ktorými nikto nechodí a keďže som na Kolibe domáci, poznám tam miesta, kde som aj roky nikoho nestretol. Inak trávim čas v záhradke, rozdiel medzi tým, čo bolo a čo je, je v tom, že predtým som všetku prácu na záhrade musel stihnúť za ten jeden voľný deň v týždni, chcel som vytrhať burinu, posadiť zeleninu, ostrihať stromy a nebol to čas pre mňa, ale proste to bolo treba spraviť… Teraz idem do tej záhrady, sedím pod tým hroznom, trhám burinu a nie som v žiadnom chvate… Užívam si to a teším sa, keď mi zostane nejaká práca aj na zajtra, lebo budem mať zas dôvod do tej záhradky ísť a niečo tam porobiť,“ priblížil 32-ročný rodák z Galanty.

Ako sám tvrdí, zostáva v pokoji, a to aj napriek tomu, že nikomu nie je jasné, koľko momentálny stav potrvá. „Neznervózňujem sa, aj napriek tomu, že som šiel, tak ako 99 percent ľudí v našej branži, teraz s príjmami úplne na nulu. Bol som vždy vedený k tomu žiť s nejakou rezervou, takže momentálne nepanikárim a pevne verím, že keď budeme všetci zodpovední, tak sa tá hrozba postupne pominie a práca sa pomaličky rozbehne,“ povedal Bača.

Dôležité podľa neho je udržať si v tomto čase popri preventívnych nariadeniach najmä zdravý rozum. „Takéto krízy totiž so sebou väčšinou prinášajú aj rôzne psychické stavy, ja som preto radšej prestal pozerať správy. Spočiatku som sledoval každú správu o tom, ako sa situácia vyvíja, koľko je nakazených a aké nové opatrenia prichádzajú a bol som z toho taký depresívny, že som to musel prestať robiť. Teraz sú tieto informácie všade, úplne všade, na sociálnych sieťach je tiež z každého zrazu veľký epidemiológ alebo ekonomický expert a správy v televízii vám takisto nedajú veľa toho pozitívna… Ja sa snažím to aspoň trochu vyvažovať, hlavne nepanikáriť. Beriem to tak, že nám do života zasiahla v podstate nejaká vyššia moc a napokon všetko, aj to, čo sa zdá na prvý pohľad naoko zlé, je na niečo dobré. To tempo, ktoré sme už posledné roky žili, bolo úplne šialené, všetci sa strašne hnali, všetko bolo preexponované, ak človek hneď nereagoval, okamžite mal pocit, že mu niečo uniká a vlastne sme si vôbec nedokázali užívať ten prítomný okamih. A zrazu vidíme, že sa to dá, že sa dá žiť aj bez toho strašného vnútorného pnutia… A ten čas zrazu môžeme využiť aj na veci, ktoré sme vždy chceli a ktoré sme si pre to rýchle tempo zatiaľ nemali kedy splniť…,“ poznamenal sympatický interpret. „Ja som sa napríklad rozhodol, že sa popri záhradkárčení naučím hrať na ústnej harmonike. Vždy som to chcel vedieť, odjakživa ma to fascinovalo, tak som si povedal, že idem do toho. Tak uvidíme, ako to pôjde, o mesiac vám možno aj zahrám,“ uzavrel so smiechom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk