Interiérové inšpirácie: Túžite po krbe? Môžete ho mať v byte

Túžite po krbe? Môžete ho mať aj v byte!
thinkstockphoto.com

Kedysi bol krb výlučne vymoženosťou rodinného domu, dnes si ho už môžete dopriať aj v byte.

Je váš sen mať doma krb, no bývate v byte? V dnešnej dobe už nemusíte murovať komín a chodiť do lesa po drevo. V súčasnosti nám moderná doba dáva možnosť vlastniť tzv. biokrby.

Čo k tomu treba?

Biokrby si nevyžadujú takú údržbu ako klasické krby. Nemusíte dať zavádzať žiadne vývody, postačí len jednoduchá inštalácia (pripevnenie o stenu) a zvyšok je na vás. Môžete si samozrejme vytvoriť murovanú imitáciu komína, aby vyzeral klasickejšie.

Pozrite si biokrby v týchto e-shopoch:

Nebudem mať doma dym?

Namiesto dreva sa do biokrbov používa biolieh, ktorý sa zapáli a postupne sa spaľuje. Neprodukuje žiadne škodlivé látky, takže neočakávajte dym, ani zápach. Produkujú len oxid uhličitý a vodnú paru, čo sú klasické, telu známe plyny. Dokonca existujú aj vonné oleje, ktoré môžete použiť ako prímes, ktorá vylučuje príjemnú vôňu do celého bytu. Pokiaľ však očakávate zvuky ako praskanie dreva a podobne, o to budete ukrátení.

Ako je to s kúrením?

Biokrby môžu byť využité ako doplnkový zdroj kúrenia. Dokážu vytvoriť teplo v jednej izbe, no na udržanie tepla v celom byte alebo dome je potrebný primárny zdroj tepla.

Zaujímavé dizajnové prevedenia si môžete prispôsobiť podľa vlastného záujmu. A cena? Tá je samozrejme závislá od náročnosti zákazníka. Cenové rozhranie je zhruba 300 – 500 eur.

Pozrite si aj tieto biokrby:

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk