Interiérové inšpirácie: Posuvné dvere

Interiérové inšpirácie: Posuvné dvere
thinkstock.com

Nemáte dostatok miesta v byte? Máte pocit, že keď otvoríte dvere, ledva sa prederiete zvyšným priestorom? Prečítajte si, aké sú výhody posuvných dverí.

Existujú dva typy posuvných dvier. Zasuvajúce sa do puzdra a popri stene. Posuvné dvere sú nenáročné na priestor. Pri tomto type dverí sú najväčším problémom prípadné stavebné úpravy alebo nemožnosť skladovania vecí a nábytku popri dverách. Ale zas nepotrebujete priestor na otváranie dverí.

Existuje klasický systém, alebo zásuvné puzdro pre oblúkové dvere, či rohové. Zaujímavou možnosťou sú dvere zasúvacie sa do jednej strany – obe časti dverí.

Výborný dizajn a šetrné, tiché otváranie si zamilujete. Dvere nevŕzgajú a nepotrebujete kľučku.

Na výber máte celosklenené, polosklenené alebo nepriehľadné modely. Takže je na vás, či si zvolíte dizajn na úkor súkromia, alebo sa rozhodnete pre hrubé dvere.

Taktiež sa dajú zvoliť celostenové dvere (na šírku steny), alebo len do polovice.

Pokiaľ ide o výšku dvier, môžu byť vysoké cca dva metre ako štandardné dvere, alebo sa môžu ťahať až po strop. Pred kúpou je podstatné zmerať si vaše možnosti.

Takéto dvere si zvyčajne nevyžadujú údržbu, no môže sa stať, že budete potrebovať náhradný diel. Preto si vždy zistite prípadné možnosti už pri kúpe.

Feng-šuej v bývaní. Ako na nás pôsobia energie?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk