Interiérové dekoratívne inšpirácie: Minimalistické Vianoce

Interiérové dekoratívne inšpirácie: Minimalistické Vianoce
Interiérové dekoratívne inšpirácie: Minimalistické Vianoce Thinkstock

K Vianociam neodmysliteľne patrí sneh. Hoci počas uplynulých rokov nebol počas najkrajších sviatkov v roku samozrejmosťou, v našich domácnostiach ho napriek tomu môžeme mať. Stačí si preniesť do dekorácií farby a trblietky snehu či ľadu. Práve biela, strieborná alebo zlatá dodávajú Vianociam a jednotlivým dekoráciám sviatočný lesk a čaro.

Napriek tomu, že vianočné sviatky sú považované za dni hojnosti, pri výzdobe tomu nemusí byť vždy. Niekedy stačí niekoľko efektných dekorácií a vianočný šmrnc je rýchlo vykúzlený. Rovnako ako v móde aj pri interiéroch je trendovou záležitosťou minimalizmus. Tak, prečo si ho nezadovážiť aj pri vianočnej výzdobe?

VIANOČNÝ STÔL

Ak chcete byť originálny, skúste pri vianočnom prestieraní vynechať klasický obrus. Namiesto toho môžete vyzdobiť stôl malými srdiečkami a guľami v kombinácií so žiarivými svetielkami. Veľmi pekným doplnkom bielej, striebornej či zlatej je prírodný materiál. Tento prvok môžete na vianočný stôl zakomponovať vďaka dreveným sobom v dvoch veľkostiach, ktoré prilepíte lepiacou páskou na poháre. Nezabudnite ani na štýlové prestieranie v podobe striebornej ponožky pre príbor s dôrazom na opakujúci sa prvok v podobe srdiečok.

ADVENTNÝ VENIEC

Dôkazom toho, že biela a strieborná sa skvele dopĺňajú s drevom môže byť aj adventný veniec. Stačí jednoduchý drevený veniec dozdobiť štyrmi mohutnými bielymi sviečkami. Do stredu môžete umiestniť vianočné gule, ktoré sa vám zvýšili z vianočného stromčeka.

Alternatívou adventného venca môže byť aj vianočná dekorácia vytvorená v minimalistickom košíku. Jeho jednoduché línie vyniknú najlepšie v kombinácií dvoch prvkov – trblietavých borovicových šišiek a vianočných gulí opäť v dvoch farbách, bielej a striebornej.

VIANOČNÁ ŽIARA

Svetielka nemusia byť len súčasťou vianočného stromčeka. Výborne vyzerajú nielen na štedrovečernom stole, ale i na parapetnej doske alebo priamo na nábytku. Môžete ich nadekorovať s ďalšou drevenou dekoráciou a prírodnými prvkami priamo na okne alebo jednoducho prostredníctvom lepiacej pásky zavesiť na poličku.

ABY ANI KÚTY A POLICE NEZOSTALI PRÁZDNE

Ak by vám pri farebnej kombinácií bielej a striebornej predsa len chýbala tradičná a vianočná červená, doplniť si ju môžete prostredníctvom rôznych postavičiek. V móde sú nielen trpaslíkovia, ale i snehuliaci, ktorí rozveselia každý kút alebo roh v byte. Vianočnú atmosféru môžu vášmu interiéru dodať aj drevené dekorácie. Na skrinke sa vám k najkrajším sviatkom v roku hodí sob, ktorý pre dámy môže poslúžiť aj ako efektný odkladač náramkov alebo stromček s milým želaním. Pri vianočnom zdobení interiéru nezabúdajte ani na ďalšie detaily ako vianočné gule, kovové ozdoby alebo drevené dekorácie v tvare sobov alebo stromčekov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk