Idem Riešim! Gizka Oňová a David Key v luxusnom Ferrari, aj pri striptérskej tyči

Gizka Oňová a David Key
Zdroj foto: Archív DK

„To bude hit, to bude hit,“ opakovala nadšená Gizka Oňová počas nahrávania skladby IDEM RIEŠIM, do ktorej ju pozval spevák David Key. Práve on sa postaral o to, že slávny výrok, slávnej televíznej svokry bude už navždy aj súčasťou slovenskej hudobnej kultúry.

Skladbu David Key vyprodukoval so španielskym spevákom Adexom a spoločne ju plánovali aj naspievať. Plány im však zhatila pandémia koronavírusu. „Povedali sme si, že keď na ňu nemôžeme mať spoločný videoklip, nahráme ju každý zvlášť. Medzitým som nahral dueto Abraka Dabraka s Ondrom Kandráčom a baladu Dych. Do Idem Riešim som sa pustil až po tom, keď som si všimol, že Adexe má na našej pesničke už takmer jedenásť miliónov videní,“ prezrádza okolnosti vzniku nového singla David Key.

Gizka Oňová a David Key
Zdroj foto: Archív DK

Skôr, ako sa vybral do nahrávacieho štúdia, uvažoval, čím pieseň ozvláštniť. „Už ako demo nahrávka znela dobre, ale aj tak sa mi tam žiadalo ešte niečo. Vymýšľal som, kombinoval, no stále to nebolo ono,“ priznáva David a pokračuje. „Zakomponovať do skladby Gizku a jej Idem Riešim, ma napadlo, keď raz v noci v televízii reprízovali Svokru. Prišlo mi to ako super fór. Keďže na ňu nemám žiaden kontakt,  napísal som jej na Facebook a hneď ráno som si od nej našiel odpoveď. Vysvetlil som jej svoju predstavu a potom to už išlo všetko veľmi rýchlo,“ hovorí ďalej.

David si spoluprácu s ikonou televíznej zábavy pochvaľuje po všetkých stránkach. „Zistil som, že Gizka je psychicky mladšia ako mnoho mojich rovesníkov. Keď sme nahrávali videoklip, nemala problém s trendy oblečením, výrazným líčením, ani s natáčaním v striptízovom klube. A to nehovorím o tom, ako sme sa spolu premávali po Bratislave vo Ferrari. Aj, keď ju možno mnohí vnímajú konzervatívne, ona je príkladom, že odviazať sa dá aj v jej veku. Všetci mladí ju milujú, no len ja ju mám vo svojej pesničke,“ pripomína David významne.

Gizka Oňová a David Key
Zdroj foto: Archív DK

Spoluprácu si pochvaľuje aj Gizka Oňová. „Uvedomila som si, že s Davidom máme veľmi veľa spoločných fanúšikov. Neviem si to veľmi vysvetliť, ale mladí ľudia sa za mnou bláznia, tak som sa nechala nahovoriť aj na takéto mládežnícke výtržníctvo. Moje vnúčatá od 16 do 23 rokov Davida vážne sledujú, takže, keď som povedala, že s ním budem mať pesničku, neveriacky sa ma pýtali: ´Babka, je to pravda? Naozaj ťa zavolal?´ Čo by som nešla. David si to zaslúži. Je to cieľavedomý mladý človek a takých vždy rada podporím,“ vyjadrila sa nestarnúca Gizka Oňová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk