Florbalisti, cirkusanti a raperi - sú iní, sú znevýhodnení

Organizator peter ostruziar a ivana kristoficova.jpg

Tridstať päť znevýhodnených detí si užilo tábor, na ktorý len tak nezabudnú. Občianske združenie SOM INÝ a jeho partneri zorganizovali týždenný pobyt pre deti sluchovo postihnuté, deti s poruchami autistického spektra, alebo inak zdravotne či sociálne znevýhodnené deti. Tábor sa uskutočnil v Trenčíne, v športovom areáli M-Šport.

Hlavným cieľom bolo vytvorenie florbalových tímov na školách a založenie ligy pre deti so zdravotným znevýhodnením. „Začalo to pred 10 mesiacmi, ako jeden veľký sen. Sen o tom, že aj znevýhodnené deti, či už sa jedná o zdravotne postihnuté, alebo o deti z horšieho sociálneho prostredia si zaslúžia dostať šancu užiť si leto ako zdravé deti. V rámci nášho programu na integráciu talentov sme pre nich pripravili letný florbalový tábor, ktorého cieľom bolo vyhľadať nové talenty v tomto športe a spoločnými aktivitami spojiť tieto znevýhodnené deti spolu s deťmi zdravými,“ vysvetľuje myšlienku hlavný organizátor Peter „Pyxo“ Ostružiar.

„Dnes sa náš sen naplnil. Stali sme sa jednou veľkou rodinou, ktorá je plná úžasných ľudí a životných príbehov, ktoré nás utvrdili v tom, že my sme naozaj iní,“ dodáva.

Ambasádorom tábora bol spevák Robo Papp. V tábore strávil spolu s deťmi celý týždeň. „Ponuku stať sa ambasádorom detského tábora Som iný som prijal s potešením. Keďže moja dcéra je nedoslýchavá, oceňujem nápad zorganizovať tábor pre deti s rôznymi znevýhodneniami. Strávili sme spolu týždeň plný zaujímavého programu a výnimočných hostí a deti si určite domov odniesli plno nových zážitkov.“

Deti prekvapila a prišla osobne pozdraviť aj speváčka Dara Rolins, či poslanec Martin Poliačik. Cirkusový deň si pre v bohatej ponuke programu pripravila aj herečka Zuzana Haasová s jej cirkusom Romána. Svoju cestu ku zlatej medaile im opísala aj naša zlatá deaflympionička Ivana Krištofičová. Deti mali na výber rôzne aktivity. Deň začínali s detskou jógou, trénovali florbal, chodili na kúpalisko, tancovali, skúšali balet, ale aj zábavné činnosti, ktoré im pripravili ich pedagógovia. Prenosné zvukové štúdio si priamo na hoteli vytvoril raper Opak, ktorý s deťmi vytvoril táborovú pesničku.

Celý týždeň sa znevýhodnené, ale aj zdravé deti pripravovali na záverečný florbalový turnaj proti detským profesionálom, ale aj celebritám, či dospelákom z tábora.

Tábor som mohol zorganizovať aj vďaka partnerom: Nadácia EPH, Bratislavský samosprávny kraj, CanO Water, Marketing na kľúč , ZION5 za čo im patrí naša vďaka,“ dopĺňa organizátor Peter „Pyxo“ Ostružiar, ktorý sa vrhol do príprav zimnej verzie tábora.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk