Farba pre dobrú náladu, či flirt? Toto ste o odtieňoch šiat nevedeli!

červené šaty, kráska, beauty, sexi žena

Ste neistá a smutná? Alebo chcete zapôsobiť na opačné pohlavie? Zistili sme za vás, aký prekvapivý vplyv majú farby, ktoré máte na sebe.

Možno ste už o tom počuli a možno nie, a tvrdia to i psychológovia. Odtiene farieb, ktoré máte na sebe, ovplyvňujú vašu náladu a na vaše emócie majú veľký vplyv.

Ako je to možné? Na farebný odtieň reagujeme podvedome, čiže si to neuvedomujeme. Napríklad zmenou frekvencie tepu srdca. Aj lekári využívajú farby už dlhší čas k terapeutickým účelom. Tento fakt sa dá skvelo použiť v bežných situáciách. Napríklad, ak ráno vstávate so zlou náladou, pomôže vám žltá alebo oranžová.

Žlté a oranžové šaty nájdete v tomto e-shope

Tieto odtiene nám totiž vedia vyčariť dobrú náladu. Je to preto, že si ich spájame so slnkom, čo automaticky vyplavuje hormóny šťastia.

Veľkú moc na vaše emócie skrýva tiež i červená. Je úzko spojená s prírodou, kde funguje ako signálna farba. Podľa psychológov si ju spájame v súvislosti s horkom, nebezpečenstvom a vzrušením. Preto, ak máte na sebe niečo červené, ako by ste hovorili „Tu som!“. Je to tiež farba, v ktorej sa cítite najatraktívnejšie, čo sa samozrejme odrazí i na vašom sebavedomí.

Červené šaty si môžete pozrieť aj v tomto e-shope

Ak chcete teda upútať, červené šaty sa o to dokonale postarajú. Potvrdzuje to aj istá štúdia liverpoolskej univerzity, v ktorej boli respondentom ukazované dve fotky tej istej ženy. V prvom prípade mala na sebe červené šaty a v druhom čierne. Vtip spočíval však v tom, že obidve fotky boli čiernobiele. Napriek tomu sa snímka ženy, na ktorej mala červené šaty, páčila najviac. Dôvod? Táto žena sa cítila v červenom supersexi – a bolo to vidieť!

ThinkstockPhotos 506117184

Väčšie sebavedomie (ale skôr v profesijnom svete) získate i vďaka sýtym modrým odtieňom oblečenia. Cítite sa v ňom viac suverénne a okolie vás tak aj vníma. To isté platí i pre čierny odtieň. Vnímame ju ako typickú „biznis“ farbu. Preto sa spolu s modrou hodí napríklad na obchodné jednanie či prijímací pohovor.

Modré a čierne šaty si môžete pozrieť aj v tomto e-shope

V situáciach, v ktorých ste nespokojné sami so sebou, sa najviac osvedčia pastelové odtiene. Napríklad v jemnej, romantickej ružovej pociťujeme pocit bezpečia a pripadáme si viac žensky.

Ružové šaty si môžete pozrieť aj v tomto e-shope

Ak vás niečo hnevá alebo sa stresujete, či v súkromí alebo v práci, napraví to zelená. Podľa odborníkov je to farba prírody a prispieva k emocionálnej vyrovnanosti.

Zelené šaty si môžete pozrieť aj v tomto e-shope

Odtiene, ktoré vám zaručia nenápadnosť, no i fádnosť, sú sivá, béžová a hnedá. Ak sa však skombinujú so žiarivými odtieňmi, tento efekt pominie.

Sivé, béžové a hnedé šaty si môžete pozrieť aj v tomto e-shope

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk