Fakty o orgazme, o ktorých ste netušili!

Sexi, dvaja, pár, láska, vášeň, flirt
GettyImages

Orgazmus je fascinujúci nielen pre nás, ale aj pre vedcov. Hoci je stále zahalený určitým rúškom tajomstva, prinášame vám o orgazme najnovšie pikantné fakty.

Nie každá žena je schopná dosiahnuť orgazmus

Vedci zistili, že iba jedna tretina žien dosahuje orgazmus počas sexuálneho styku. Ďalšia tretina dosiahne orgazmus len pri orálnej stimulácii. Posledná tretina žien však orgazmus nedosahuje vôbec.

Fakt, že ženy môžu dosahovať viacnásobné vyvrcholenie hneď po sebe, je dostatočne známy. Aj v tomto smere však existujú rekordmanky. Zatiaľ sa za priekopníčku orgazmov považuje istá dáma, ktorá dosiahla 134 orgazmov za hodinu.

Dosiahnuť orgazmus možno aj bez dotyku

Zažili ste niekedy taký silný erotický sen, že ste sa zobudili na svoj vlastný orgazmus? Existujú ženy, ktoré dokážu zažiť orgazmus aj bez toho, aby sa samy seba dotýkali a zažívajú ho v spánku alebo pri iných aktivitách nesúvisiacich so sexom, napríklad pri jazde na bicykli.

Koľko trvá dosiahnutie orgazmu

V teórii sa uvádza, že v rámci dráždenia klitorisu stačia aj tri minúty na dosiahnutie orgazmu. Pri pohlavnom styku je to zvyčajne osem minút. Na rozdiel od mužského je však ženský orgazmus zahalený istým tajomstvom. Rôznorodosť spôsobov jeho vyvolania, či sily je veľmi individuálny a spúšťacou oblasťou býva klitoris alebo pošva.

Pre spríjemnenie sexuálneho života navštívte aj tieto e-shopy:

Zážitky ženy pri orgazme môžu byť slabé i silné. Môžu mať charakter uvoľnenia sexuálneho napätia, ktoré sa predtým vystupňovalo, ale aj mimoriadneho zážitku, pri ktorom žena prežíva veľkú slasť až extázu.

Trvanie krátkeho orgazmu sa pohybuje okolo štyroch až desiatich sekúnd. Tie „šťastnejšie“ ženy mávajú „dlhý orgazmus“, ktorý trvá pol minúty, minútu a výnimočne i niekoľko minút. Vypudenie tekutiny pri ženskom orgazme, pripomínajúce mužskú ejakuláciu, je javom veľmi zriedkavým, no údajne sa to dokáže naučiť takmer každá žena ovládaním pošvových svalov.

Prejavy ženského orgazmu

Prejavy ženy pri orgazme majú veľkú rôznorodosť: od tichého zahĺbenia sa do seba so zatajeným dychom, kedy váš partner ani nespozná, čo sa deje, až po dramatické prejavy so zmietaním celého tela, pri ktorých žene nezáleží na tom, či jej výkriky budú počuť aj susedia.

Najčastejšou reakciou tela býva zrýchlené dýchanie, napätie tela, niekoľko vzdychov a potom uvoľnenie a pozvoľný prechod do pokoja. Žena môže mať orgazmus pred milovaním, pri milovaní a po milovaní.

Po prebehnutí orgazmu má väčšina žien potrebu odpočinku, túlenia sa s partnerom či rozhovoru. Ide o tzv. duševnú spokojnosť partnerky, ktorá je často krát oveľa dôležitejšia ako samotný orgazmus.

Ak túžite zažívať počas sexu orgazmus, je veľmi dôležité postarať sa o dobrú atmosféru, pohodu, pocit bezpečia, duševné porozumenie a telesné podnety. Potom je vysoká pravdepodobnosť, že orgazmus príde sám od seba a vy sa už len oddávajte slastnému pôžitku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk