Estetické zákroky: Sú len pre ženy?

Muž, sexi chlap, postava, telo, beauty
shutterstock.com

Celosvetový trend ovládol i našu krajinu. Známe osobnosti (nielen) bežne priznávajú väčšie či menšie zásahy pre vylepšenie krásy. A ako sú na tom slovenskí muži?

Aj v dnešnej modernej dobe, ktorá prináša čoraz viac spôsobov, ako vyzerať a cítiť sa mladšie, sú pre mnohých mužov estetické zákroky výsadou nežného pohlavia. Čoraz viac z nich si začína však uvedomovať, že starostlivosť o vzhľad automaticky neznamená zženštilosť. Pojem estetický zákrok je totiž omnoho širší, ako si niektorí páni môžu predstavovať.

Krása znamená úspech

Túžba po kráse je stará ako ľudstvo samo. A navyše i súčasná povrchná spoločnosť kladie dôraz na krásu. Pekní ľudia sa stávajú úspešnejšími nielen v súkromí, ale najmä v pracovnej kariére. Tento fakt si začínajú uvedomovať i naši muži, a aj keď estetické zákroky sú stále ženskou výsadou, páni nás pomaly dobiehajú.

Muži bývajú praktickí

Silnejšie pohlavie je zväčša známe svojou praktickosťou. Muži podstupujú zákroky skôr z nutnosti ako pre zmenu výzoru. Nechávajú si aplikovať botulotoxín proti poteniu do podpazušia, dlaní alebo chodidiel, podstupujú epiláciu nežiaduceho ochlpenia, odstránenie výrastkov a bradavíc, dermatoskopické vyšetrenie znamienok a estetické korekcie jaziev. Vyhladzovanie vrások či aplikáciu botulotoxínu na zjemnenie mimiky si vyberajú menej.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk