Drake chce postaviť nahrávacie štúdio na strednej škole

Drake
Drake SITA/AP

Kanadského rappera inšpirovala k tomuto nápadu reportáž televízie ABC o Strawberry Mansion High School vo Philadelphii, ktorá patrí k najnebezpečnejším školám v USA.

Kanadský rapper, spevák a herec Drake plánuje vybudovať nahrávacie štúdio na jednej zo stredných škôl v americkej Philadelphii.

Strawberry Mansion High School, do ktorej chodí viac ako 400 detí, je pritom považovaná za jednu z najnebezpečnejších škôl v USA.

V najbližších mesiacoch postavím vo vašej škole nahrávacie štúdio. Je to celé o vás, o vašej budúcnosti. Mám vás rád a záleží mi na vás. Chcem, aby ste v živote uspeli,“ povedal študentom spomínanej školy 27-ročný rapper. Toho k tomuto nápadu inšpirovala reportáž televízie ABC o tejto škole.

Videl som tú reportáž, a tak ma zaujala, že po jej skončení som začal spochybňovať základne aspekty svojho života,“ vysvetlil Drake.

Drake, celým menom Aubrey Drake Graham, po odchode zo strednej školy začínal ako herec v seriáli Degrassi: The Next Generation (2001). Na hudobnej scéne debutoval v roku 2006 mixtapeom Room For Improvement, postupne vydal štúdiové albumy Thank Me Later (2010), Take Care (2011) a Nothing Was The Same (2013), ktoré sa všetky umiestnili na prvej priečke amerického rebríčka Billboard 200.

Na konte má jednu Grammy, štyri Juno Awards, päť BET Awards či dve Teen Choice Awards. Ako herec sa okrem spomínaného seriálu Degrassi: The Next Generation objavil napríklad v snímkach Charlie Bartlett (2007) alebo Breakaway (2011).

Informácie pochádzajú z webstránky www.hiphopdx.com a archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk