Drake čelí žalobe za zrušenie koncertov a nevrátenie zálohy

Drake
Drake SITA/AP

Predstavitelia promotérskej agentúry Status Entertainment tvrdia, že rapperovi vlani dvakrát zaplatili 100-tisíc dolárov. V oboch prípadoch sa však koncerty neuskutočnili a Drake peniaze nevrátil.

Kanadský rapper, spevák a herec Drake a jeho spoločnosť OVO čelia žalobe za dva zrušené koncerty, ktoré mal odohrať vlani v Chicagu. V oboch prípadoch dostal rapper vopred zálohu 100-tisíc dolárov, ktorú však po zrušení vystúpení nevrátil. Celkovo mal za každý koncert dostať 250-tisíc dolárov. Predstavitelia promotérskej agentúry Status Entertainment chcú preto od Drakea súdnou cestou získať 202 800 dolárov (v prepočte takmer 148-tisíc eur) plus úroky a uhradenie súdnych poplatkov. Pre žalobu sa rozhodli po tom, čo Drake sľúbil spomínané zálohy vrátiť, nakoniec tak však nespravil .

Dvadsaťsedemročný Drake, celým menom Aubrey Drake Graham, po odchode zo strednej školy začínal ako herec v seriáli Degrassi: The Next Generation (2001). Na hudobnej scéne debutoval v roku 2006 mixtapeom Room For Improvement, postupne vydal štúdiové albumy Thank Me Later (2010), Take Care (2011) a Nothing Was The Same (2013), ktoré sa všetky umiestnili na prvej priečke amerického rebríčka Billboard 200. Na konte má jednu Grammy, štyri Juno Awards, päť BET Awards či dve Teen Choice Awards. Ako herec sa okrem spomínaného seriálu Degrassi: The Next Generation objavil napríklad v snímkach Charlie Bartlett (2007) alebo Breakaway (2011).

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk