Dokonale čistý a porcelánový mejkap efekt

Dokonale čistý a porcelánový mejkap efekt
thinkstockphoto.com

Nie je vaše líčenie tváre také ideálne? Máte pocit, že pôsobí váš mejkap umelo, alebo v priebehu dňa stratí svoje pôsobenie? Poradíme vám, ako krok po kroku docieliť plynulý a čistý efekt a zabezpečíte jeho trvácnosť.

Aby ste dosiahli výsledný efekt čo najkrajší, najčistejší a najtrvácnejší, musíte sa v prvom rade upriamiť na kvalitnejšiu dekoratívnu kozmetiku. Potom je to už o jednotlivých krokoch. Pre dlhodobé pôsobenie nikdy nestačí len samotný mejkap, potrebujete aj prostriedky pre fixáciu a v neposlednom rade sú efekty.

1. Odmastnite tvár

Znamená to, vyčistite pleť tonizačnou vodou, aby bola čistá a pripravená na líčenie.

2. Podklad

Podkladová báza je emulzia, ktorá vytvára spodnú fixáciu mejkapu, vyhladzuje a zrovnomerňuje tón pokožky. Mejkap bude zaručene nielen dlhšie držať, ale aj lepšie vyzerať.

Dokonalé očné linky. Ako na to?

3. Korektor

Kruhy, prípadne veľké farebné rozdiely odporúčame prekryť korektorom lokálne pred aplikáciou mejkapu.

4. Mejkap

Vytónuje pleť, zanikajú farebné rozdiely. Nestačí však len použitie samotného mejkapu a to ani v prípade toho s púdrovým efektom..

5. Krémový rozjasňovač

Svetlejší korektor alebo rozjasňujúcu tyčinku naneste do oblasti pod oči. Rozžiari pohľad a vytvorí ďalšiu vrstvu, preto ho nedávajte veľa.

6. Fixačný púder

Prepúdrujte celú tvár. Púder bol vyvinutý na to, aby mejkap bol trvácnejší, aby ho zacelil. Odporúčame transparentný púder.

7. Lícenka alebo bronzer

Použite ružovú, marhuľovú, či bronzovú farbu do úrovni pod lícne kosti pre zužujúci efekt, alebo do najvyššieho bodu líc. Vytvorí tvári kontrast a pretmavenie.

8. Púdrový rozjasňovač

Púdrový rozjasňovač môžete použiť vo forme perleťového prášku do oblasti nad lícne kosti. Podčiarknete tak celé líčenie.

Pokiaľ budete aplikovať vrstvy postupne, nie vo veľkom množstve a vo finále celé líčenie zafixujete, pri kvalitných produktoch je výsledok trvácnosť a čistota.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk