Divadlo Nová scéna uvedie muzikál Obchod na korze

Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová SITA/Ľudovít Vaniher

Inscenácia je prvou zo série vážnejších titulov, ktoré divadlo pripravuje.

Bratislavské Divadlo Nová scéna uvedie americký muzikál Obchod na korze, ktorý vznikol podľa novely Ladislava Grosmana a slovenského oscarového filmu z roku 1965.

V európskych premiérach inscenáciu predstavia v piatok 28. marca a v sobotu 29. marca.

Je to skôr hudobná dráma ako muzikál,“ uviedol na tlačovej konferencii generálny riaditeľ Divadla Nová scéna Juraj Ďurdiak.

Ako tiež prezradil, Obchod na korze je prvým z menej zábavných titulov, ktoré plánujú uviesť v budúcej sezóne.

Je to nová etapa v histórii Divadla Nová scéna. Prišiel čas, kedy môžeme obetovať istú mieru komerčnosti a môžeme sa zamerať na tituly, ktoré ponúknu veľké herecké výkony a odovzdajú veľké posolstvo,“ uviedol Ďurdiak.

Slovenskú verziu muzikálu Obchod na korze režíroval Peter Oravec, ktorý muzikál venoval zosnulému Jozefovi Bednárikovi. V roli Tóna Brtka sa predstavia striedavo Csongor Kassai a Ondrej Kovaľ, Rozáliu Lautmanovú stvárnia Božidara Turzonovová a Zuzana Kronerová, ktorej otec účinkoval vo filmovej verzii príbehu.

S pokorou a bázňou, mysliac na svojho otca, pani Idu Kamińsku a ten nádherný nadčasový film, som povedala áno,“ vyhlásila známa herečka.

V muzikáli si tiež zahrajú Marta Potančoková, Anikó Vargová, Ivan Vojtek, Pavol Plevčík, Karol Čálik, Leopold Haverl a ďalší. O prebásnenie textov piesní sa postaral Ján Štrasser.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk