Diskusia o nevere - Nevera vás dokáže posúnuť aj pozitívnym smerom

Oro caffe 2.jpg
Foto: František Gažík

Odborníci z oblasti psychológie, vzťahového poradenstva, psychiatrie a estetickej medicíny odpovedali na zaujímavé otázky, ktoré trápia stále viac žien, ale aj mužov. 

Aké sú najčastejšie príčiny nevery? Aký má dopad na sebavedomie človeka a na dôveru vo vzťahu? A dokáže takáto zdrvujúca zrada nášho životného partnera aj pozitívne motivovať? Na tieto a iné otázky odpovedali v priestoroch bratislavskej kaviarne Oro Caffé účastníkom Diskusie o nevere odborníci z oblasti psychológie, vzťahového poradenstva, psychiatrie a estetickej medicíny v pondelok večer.

Df7d569b 3ad6 478b 8ce7 00b2cacf4cc8.jpg

Zaujímavé podujatie sa konalo v rámci druhého ročníka projektu Úspešné ženy, ktorý aj minulý rok otvoril pálčivú a najmä aktuálnu tému – rozvod.

Po úvodnom privítaní , kávičke a welcome drinku panelovú diskusiu o nevere otvorila organizátorka podujatia a zároveň vzťahová poradkyňa Miriam Šramová, ktorá sa vo svojej poradni stretáva s veľkým množstvom žien i mužov hľadajúcich odpovede na otázky týkajúce sa nevery.

Odborný pohľad na pálčivú tému, akou nevera bezpochyby je, vniesol psychiater MUDr. Pavel Palkovič. Diskusiu moderovala moderátorka TV Martina Mečiarová, ktorá si neveru zažila na vlastnej koži a do debaty prispela svojimi osobnými skúsenosťami a zaujímavými postrehmi.

Po panelovej diskusii nasledovala prestávka na kávu, občerstvenie výbornými dobrotami a prehliadka novootvorenej zážitkovej kliniky  v polyfunkčnom centre Zuckermandel pod bratislavským hradom – Concept Clinic, ktorá najnovšie plní sny o kráse, zdraví a harmónii. Klinika je umiestnená v exkluzívnych priestoroch, ktoré zaujmú architektúrou vychádzajúcou z prastarej filozofie feng šuej.

Po prehliadke nasledoval druhý blok Diskusie o nevere, kde slovo prevzala dermatologička MUDr. Diana Višňovská, ktorá spolu so vzťahovou poradkyňou Miriam Šramovou a riaditeľkou Concept Clinic Ing. Lenkou Šoltysovou otvorila panelovú diskusiu na tému, či môže byť estetická medicína dobrou náplasťou na zlomené srdce.

Diskutujúci dospeli k záveru, že i tak traumatická udalosť, akou je nevera, môže pomôcť ľuďom k pozitívnej motivácii a nakopnúť ich ku zmenám, ku ktorým by sa inak neodhodlali. Hovorí sa predsa, že čo vás nezabije, to vás posilní.

diskusia o nevere

Na záver zúčastnených čakala tombola, ktorá všetkých prekvapila hodnotnými cenami a drink na rozlúčenie.

Napriek vážnej téme počas podvečera panovala príjemná atmosféra a účastníci si zo zaujímavej akcie odniesli okrem hodnotných cien, darčeka i množstvo cenných zážitkov a informácií.

Ďakujeme všetkým partnerom a tým, ktorí našli odvahu prísť a otvoriť sa chúlostivým otázkam týkajúcich sa nevery.

Hlavný partner konferencie: Concept Clinic

Partneri konferencie: Café Oro, Möet Chandon, Martini Prosecco, GANT, Odd Molly, Novesta, Oriflame, Nivea, Laksa & Grill, Aerodrome Festival

Mediálni partneri: Dámska jazda, Webnoviny, App Day TV, Dalito, Podnikám.sk

Foto: František Gažík, Miriam Šramová

Text: Milota Mezeiová

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk