Detská izba. Usporiadajte ju systematicky

Detská izba. Usporiadajte ju systematicky
thinkstockphoto.com

Kráľovstvo vašich ratolestí musí v jednej miestnosti ukrývať aj praktické časti a súčasne musí byť priestor na hračky, či autodráhy… Ako sa vynájsť pokiaľ máte malý priestor?

Detská izba je veľkostne nie vždy najväčšia. Aj napriek tomu sa do nej musia vmestiť štandardne posteľ, skrine, v neposlednom rade písací stôl a veľká kopa hračiek.

Farba izby by mala byť veselá a svieža, aby z nej sálala energia. Svetlá farba vám opticky otvorí priestor, čo je prvým krokom k úspechu.

Správne rozmiestnenie

Nie len známe feng shui, ale aj logické myslenie navádza k vytvoreniu troch samostatných zón v priestore. Zóna na vzdelávanie, zóna na hranie a posledná súvisí s odpočinkom a spánkom.

Posteľ by mala byť umiestnená na strane, kde nie je okno ani dvere. Čelo postele by malo byť opreté o stenu. V tejto zóne sa odporúča použiť jemné farby. Možnosťou sú aj tapety s príjemným a nerušivým vzorom.

Čo v spálni ovplyvňuje váš spánok?

Kútik na hru by mal byť najdominantnejší a najviac zaprataný. V tejto ploche môžu byť využité žiarivejšie farby. Ideálne je v tejto zóne použiť koberček a police na všetko to množstvo hračiek. Pokiaľ máte zvieratko, na tomto mieste je najvhodnejšie umiestnenie jeho peliešku.

V neposlednom rade je dôležité umiestnenie písacieho stola. Tento priestor je dôležitý pre osobnostný rast dieťaťa. Na stôl by malo dopadať čo najviac denného svetla, aby sa lepšie učilo. Vyhnite sa polohe čelom k stene, chrbtom k dverám. Môže narušovať sústredenosť.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk