Čo urobí pitie kávy s veľkosťou ženských pŕs

káva

Švédski vedci zistili, že pitie kávy má vplyv na veľkosť ženského poprsia. Teraz si rovnako, ako my aj vy poviete, to už vedci nemajú nič dôležitejšie na skúmanie, napríklad také lieky proti rakovine či iným závažným ochoreniam.

Čo vlastne vedci zistili?

Hlavná výskumníčka Helena Jernstroemová študovala údaje žien s veľkým poprsím a ich vplyvu na možný vznik rakoviny prsníka. Vtedy objavila súvislosť medzi kávou a prsiami. Zistila, že ženy, ktoré pravidelne pijú kávu, majú nižšie riziko rakoviny prsníka. Látky obsiahnuté v káve totiž ovplyvňujú produkciu estrogénu. Tieto látky menia metabolizmus tak, že žena získa lepšiu konfiguráciu rôznych druhov estrogénov, čím sa riziko rakoviny prsníka zníži.

Okrem vplyvu na rakovinu prišli švédske štúdie vykonané na 270 ženách tiež k poznatku, že vyše 50% žien v sebe nosí gén, ktorý je zodpovedný za zmenšovanie prsníkov u konzumentiek kávy. Pri vypití 3 šálok kávy sa tento gén stáva aktívnym a s každou ďalšou šálkou je efekt výraznejší.

Výskumníčka Jernstoermová však uisťuje: „Áno, prsia sa zmenšia, ale nemusíte sa báť, že sa úplne stratia“.

Napriek tomu však humorne dodáva: „Každý, kto si myslí, že bude vedieť určiť z veľkosti podprsenky či ide o konzumentky kávy, bude sklamaný.“

Problém je, že existujú dve veličiny – veľkosť košíčkov a tiež dĺžka ramienok, takže len z veľkosti košíčkov sa skutočná veľkosť pŕs nedá určiť „. Je potrebné si uvedomiť, že mýtus o tom, že muži uprednostňujú iba veľké prsia, je skutočne len mýtus.

Ženy s menšou veľkosťou pŕs preto môžu pokojne popíjať svoju obľúbenú kávu aj naďalej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk