Čo na seba? Módne kombinácie sú známkou kreativity

Čo na seba? Módne kombinácie sú známkou kreativity.
thinkstock.com

Množstvo štýlov, variácií a všeobecných možností kombinovať, nám dáva šancu vybrať si vlastné vyjadrenie seba v podobe oblečenia. Pokiaľ si neviete vybrať, poradíme vám.

Skutočne máme neobmedzené možnosti. Cenovo dostupné módne kúsky na nás číhajú na každom rohu. Už si len vybrať…

Čo je aktuálne v rámci módy?

Veľké svetre, chlpaté vesty, kožené bundy, lakované čižmy, podkolienky a pančušky, huňaté šále.

Pokiaľ chcete byť trendová, iste viete, že jeseň sa nesie v zemitých odtieňoch hnedej, spolu s klasickou čiernou. Sakovité strihy bundičiek vyzerajú fantasticky na ženách aj mužoch. V kombinácii s vybíjanými aplikáciámi sú najštýlovejšie.

Topánky sú v kurze šnúrovacie. „Kotníčky“ na podpätku vyznejú výborne, avšak momentálny boom zaznamenala nízka obuv v šnurovacom štýle. Pripomína chlapčenské „kanady“, no v luxusnejšom prevedení. Lakované a zlaté aplikácie v kombinácii s čiernou sa nosia už druhú jeseň a vyzerá to tak, že sa naďalej tešia vysokej obľube. Rovnako sú moderné plátené tenisky.

Ako kombinovať doplnky?

Pokiaľ ste vylovili zo šatníka dlhé štrikované svetre po mamke, vyťahujte ich zo skríň. Pletené svetre, čo najväčšie a čo najhuňatejšie sú trhákom.

Chlpaté vesty s jemným, alebo dlhým „porastom“. To je skutočným top kúskom jesene. Kombinovateľné sú s čímkoľvek a je v nich naozaj teplo!

Oživte svoj outfit podkolienkami alebo zdobenými pančuchami, Prípadne veľkým náhrdelníkom.

Ako kombinovať?

Jednoduchosť je niekedy viac ako prekombinovanosť. Vždy si vyberte jeden dominantný kúsok a ostatné jemnejšie. Pokiaľ napríklad máte bundičku s vybíjaným golierom, vyhnite sa veľkým náhrdelníkom a prehnaným náušniciam. Skôr si doprajte výrazné topánky, prípadne kabelku.

Pokiaľ máte na sebe výraznú bižutériu, voľte jednoduché oblečenie.

Ak sa vám pozdáva váš outfit príliš nudný, obohaťte ho o vzorované pančušky, výrazné doplnky, rukavičky, šále, náušnice, či náramky. Pokiaľ vsadíte na kabelky a topánky, pozor na zvyšné veci. Ak sú dominantou oboje, mali by ste ubrať na výrazovosti ostatných prvkov.

Dôležité je chápať, čo sa s čím „bije“. Pokiaľ máme na sebe veľa vyblískaných komponentov, potom to môže byť horšie, akoby ste zvoilli výrazný náhrdelník v kombinácii s kožušinou a koženými nohavicami.

Máte na sebe veľa čiernej? Chce to farbu, zlato, striebro, čokoľvek!

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk